Вы используете старую версию браузера, некоторые интерфейсы могут работать. Мы рекомендуем вам обновить ваш браузер!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Rosina Latvijā izveidot speciālu institūciju vardarbīgiem jauniešiem

Foto: "Unsplash"

Foto: "Unsplash"

Latvijā būtu nepieciešams izveidot speciālu institūciju vardarbīgiem jauniešiem, šodien Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē teica Latvijas Pusaudžu mentālās veselības asociācijas (LPMA) dibinātājs Nils Sakss Konstantinovs.

Viņš to definēja kā specifisku ieguldījumu, ko ir izdarījušas daudzas Eiropas valstis, tostarp Igaunija.

Ir pusaudži, kuriem vairs nelīdzot līdz šim īstenotie palīdzības un prevencijas pasākumi. Līdz ar to esot nepieciešams ieguldīt lielus līdzekļus dažu pusaudžu aprūpē.

Tā būtu institūcijas, kas būtu vērsta uz sešiem vai 12 pusaudžiem un kas prasītu lielus finanšu resursus, jaudu un kapacitāti, līdzīgi kā iestādes, kas aprūpē 100 cilvēkus.

Šādu pusaudžu, kuriem ir iespēja pastrādāt smagus noziegumus, esot ļoti neliels skaits. Taču viņi ap sevi pulcē citus pusaudžus, norādīja Sakss Konstantinovs.

Viņaprāt, esot nepieciešams veikt šādu ieguldījumu, jo tas atmaksāšoties ilgtermiņā. Tādējādi tikšot izņemti līderi no ielu grupējumiem.

Šodien Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē tika spriests par darbu ar "problemātiskiem" bērniem un pusaudžiem.

Komisijas vadītāja Ieva Brante (AS) sēdē paziņoja, ka šis jautājums tiks skatīts arī nākamajā sēdē, un to darīšot tik ilgi, kamēr tiks saņemti priekšlikumi, kā samilzušās problēmas ar vardarbību starp jauniešiem atrisināt.

Foto: "Unsplash"

Foto: "Unsplash"

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Похожие советы

Загружаем...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas