Вы используете старую версию браузера, некоторые интерфейсы могут работать. Мы рекомендуем вам обновить ваш браузер!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Ticējumi, ko vērts ievērot Pūpolsvētdienā

Foto:Unsplash.com

Foto:Unsplash.com

Kristīgajā pasaulē nedēļu pirms Lieldienām tiek atzīmēta Pūpolsvētdiena, jeb Palmu svētdiena. Protams, galvenā Pūpolsvētdienas tradīcija ir pēršana ar pūpolu zariem, skaitot pantiņus ‘’ Apaļš kā pūpols, vesels kā rutks!’’ vai arī ‘’ Apaļš kā pūpols, slimība ārā, veselība iekšā!’’ Ticējumi vēsta, ka šādi nopērti cilvēki un mājdzīvnieki visu gadu neslimos un būs dzīvespriecīgi. Tiesa gan, lai pūpoliem šis maģiskais spēks tiešām būtu pilnīgs, tie jāiet lauzt tieši Pūpolsvētdienas rītā, īsi pēc saullēkta.

Ko darīt ar pūpolu zariem pēc pēršanas?

Tradīcijas vēsta, ka pēc pēršanas pūpolu zari noteikti jāsaglabā. Vislabāk tos būtu piespraust kaut kur mājās pie sienas, tad tie visu gadu rūpēšoties par ģimenes veselību un labklājību.

Lietas, kas noteikti jāveic Pūpolsvētdienā

- Ja ir vēlme tikt pie neatvairāma skaistuma, Pūpolsvētdienā jānoskalo seja ar avota ūdeni.

- Lai iegūtu finansiālu labklājību, Pūpolsvētdienā vajadzētu izvairīties no ciemos un arī mājās viesus nevajadzētu aicināt.

- Rūpēs par labu ražu, Pūpolsvētdienā vajadzētu no krāsns izgrābt pelnus un tos izkaisīt dārzā.

- Ja ir vēlēšanās tuvākajā laikā apprecēties, pūpolu zari esot līdz pat Lieldienām jāglabā zem spilvena un katru vakaru pirms gulētiešanas jādomā par mīļoto.

- Lai pasargātu māju no ļauniem gariem un sliktiem notikumiem, Pūpolsvētdienas rīta pa zariņam pūpolu jāiesprauž zemē pie katra mājas stūra. Tur tie jāglabā līdz pat Lieldienām.

Lasi vēl:

Foto:Unsplash.com

Foto:Unsplash.com

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Похожие новости

Загружаем...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas