Вы используете старую версию браузера, некоторые интерфейсы могут работать. Мы рекомендуем вам обновить ваш браузер!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Vairums no Vidzemes slimnīcā neatliekamo palīdzību meklējušajiem pacientiem bijuši ārstējami ambulatori

Foto: Paula Čurkste/LETA

Foto: Paula Čurkste/LETA

Februārī 60% no Vidzemes slimnīcas pacientiem, kas vērsās pēc palīdzības Neatliekamās medicīniskās palīdzības un pacientu uzņemšanas nodaļā, bija ārstējami ambulatori, un tikai 37% bija nepieciešama ārstēšanās stacionārā, aģentūru LETA informēja slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Agnija Upīte.

Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs atzīst, ka ir saprotams cilvēku uztraukums par veselības stāvokli un vēlas pārliecināties, vai dzīvībai nedraud briesmas. "Taču pēdējā laikā bieži novērojam, ka pacienti slimnīcas Neatliekamās medicīniskās palīdzības un pacientu uzņemšanas nodaļā vēršas ar maznozīmīgām sūdzībām vai ambulatori ārstējamām slimībām. Jāņem vērā, ka šī iemesla dēļ pacientiem var ilgi nākties gaidīt uzņemšanas nodaļā, jo primārā apskate, protams, tiks sniegta tiem, kam tas ir vitāli nepieciešams," skaidro Muskovs.

Vidzemes slimnīca aicina pacientus komunicēt un konsultēties ar saviem ģimenes ārstiem un kopā izvērtēt savu veselības stāvokli un apsvērt, vai tiešām ir nepieciešams vērsties Neatliekamās medicīniskās palīdzības un pacientu uzņemšanas nodaļā.

Vidzemes slimnīca informē, ka pēdējā laikā nodaļā veidojas garas gaidīšanas rindas. Svarīgi arī atcerēties, ka aizdomu gadījumā par kādu saslimšanu, ja nav radušies dzīvībai bīstami apstākļi, vispirms ir jāvēršas pie sava ģimenes ārsta.

Vidzemes slimnīca atgādina, ka Neatliekamās medicīniskās palīdzības un pacientu uzņemšanas nodaļa strādā 24/7 režīmā. Dzīvībai kritiskā gadījumā jāzvana Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam pa tālruni 113. Neatliekamā medicīniskā palīdzība ir jāsauc, ja cilvēks ir bezsamaņā, ir dzīvībai bīstama asiņošana, gūta smaga trauma, ir pēkšņas sāpes krūtīs, kas var liecināt par infarktu, ir vienas puses pēkšņs vājums, kas var liecināt par insultu, jebkurā citā situācija, kad palīdzības saņemšanā izšķirošas ir minūtes.

Svarīgi atcerēties - ja nepieciešama ārsta palīdzība, kas nav saistīta ar veselības vai dzīvības apdraudējumu, vispirms ir jāsazinās ar ārstniecības pakalpojumu sniedzēju telefoniski.

Foto: Paula Čurkste/LETA

Foto: Paula Čurkste/LETA

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Похожие новости

Загружаем...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas