Вы используете старую версию браузера, некоторые интерфейсы могут работать. Мы рекомендуем вам обновить ваш браузер!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kad ir laiks mainīt mēbeles?

Dīvāns un kafijas galdiņš - viesistabas mēbeles, Image by StockSnap from Pixabay

Dīvāns un kafijas galdiņš - viesistabas mēbeles, Image by StockSnap from Pixabay

Mēbeļu kalpošanas laiks nav neierobežots. Ikdienā varam nemanīt, ka mēbele ir nokalpojusi, bet dažas mēbeles var liecināt par to, pat atsaucoties uz mūsu pašsajūtu un veselību. Piemēram, izsēdēts dīvāns var radīt muguras sāpes, bet vienmēr sasmacis gaiss telpā var rasties no vecām mēbelēm. Cik ilgi kalpo dzīvojamās istabas, ēdamistabas vai guļamistabas mēbeles, un kad ir laiks tās nomainīt?

Kad ir laiks mainīt dzīvojamās istabas mēbeles

Dīvāns savu kalpošanas laiku ir nokalpojis, ja sāk dzirdēt čīkstēšanu, kad uz tā sēžas. Dīvānā grimstoša sajūta nozīmē, ka dīvāns ir izsēdēts, un tas var veicināt muguras problēmas, tād’’el šādu mēbeli noteikti vajadzētu nomainīt. Vidējais auduma dīvāna kalpošanas laiks ir 7 – 15 gadi, ar nosacījumu, ka tas ir bijis kvalitatīvs audums. Savukārt, ādas dīvāni gan kalpo krietni ilgāk, vairākus desmitus gadus. Bet arī šajā gadījumā atkarīgs no ādas – tai jābūt kvalitatīvai, dabīgai un biezai.

Runājot par atpūtas krēsliem, jāņem vērā tie paši faktori, kas attiecināmi uz dīvāniem. Auduma krēsli un mākslīgās ādas atpūtas krēsli kalpo krietni mazāku laiku, kā ādas krēsli. Arī atpūtas krēslus nevajadzētu izmantot, ja tie tiek izsēdēti. Vidējais to kalpošanas ilgums ir tāds pats kā dīvāniem, un daudz kas atkarīgs no pārvalka.

Lai paildzinātu dīvānu un auduma krēslu dzīvi, un tas vizuāli nenolietotos tik ātri, labs risinājums ir to pārklāt ar papildus audumu – sedziņu, pledu vai pārklāju. Bet no kucēnu kodieniem un kaķu skrāpēšanas šīs mēbeles, kā arī citas var pasargāt ar dabīgiem un mākslīgiem līdzekļiem, kas dzīvniekus no tiem attur. Parasti šādus līdzekļus var iegādāties zooveikalos un veterinārajās aptiekās.

Mazie viesistabas kafijas galdiņi ikdienā ir pakļauti diezgan lielam stresam – ēdiena atliekā, bērniem, kas uz tiem spēlējas, mājdzīvnieku graušanai. Atkarībā no nolietojuma daudzuma lielākā daļa kafijas galdiņu var kalpot no pieciem līdz divdesmit gadiem. Pr to, ka pienācis laiks mainīt kafijas galdiņu, liecina vairākas pazīmes: nestabilas kājas, krāsas maiņa un novecojis izskats, buktes, saskrāpējumi var liecināt, ka ir pienācis laiks nomainīt.

Kad ir laiks mainīt ēdamistabas mēbeles?

Līdzīgi kā kafijas galdiņiem, arī pusdienu galda kalpošanas laiks ir atkarīgs no pusdienu galda kvalitātes, kas nozīmē, ka vidējais tā kalpošanas laiks no pieciem līdz divdesmit gadiem. Pat ar kvalitatīvu dizainu pusdienu galdiem ārējo faktoru ietekme laika gaitā var izraisīt lēnu pasliktināšanos. Tiešie saules stari, kondensāta traipi un skrāpējumi no pastāvīga kontakta ar traukiem un pat pusdienu krēsliem, kas zem tā atrodas, var ietekmēt kopējo izskatu. Lai pusdienu galda virsma kalpotu ilgāk, klāj uz tā galdautu. Ja ģimenes pusdienu galdā sāc pamanīt šķībumu vai nestabilitāti, noteikti ir pienācis laiks jaunam. Izmantot tādu galdu ikdienā ir nedroši, jo sevišķi, ja mājās ir mazi bērni, kas mēdz uz galdiem atpiesties, zem tiem palīst un uz tiem spēlēt dažādas spēles.

Virtuves krēslu dzīves ilgums būtiski atkarīgs no materiāla un stila. Jo smagāks materiāls un biezāks rāmis, jo ilgāk tas dzīvos - ir sagaidāms, ka ēdamistabas krēsli kalpos no pieciem līdz piecpadsmit gadiem. Parasti virtuves krēsli nokalpo daudz ātrāk kā pusdienu galdi.

Kad ir laiks mainīt guļamistabas mēbeles?

Kad jāmaina priekšmeti guļamistabā, matracim parasti tiek pievērsta visa uzmanība - kaut arī gulta var būt tikpat svarīga. Bez pienācīga atbalsta pat visaugstākā matrača kvalitāte var ātri zaudēt savu formu un komfortu. Tādēļ, ja sāk šķist, ka matracis ir izgulēts, derētu pārbaudīt arī, kas notiek zem matrača. Ielūzušas gultas līstes liks par sevi manīt pat tad, ja nomainīsi matraci. Lai gan lielākā daļa gultu kalpos no septiņiem līdz piecpadsmit gadiem, ir pienācis laiks jaunai gultai, ja gultas sastāvdaļas, ieskaitot matrača pamatni, čīkst, šķeļas vai ir sašķiebušās.

Par to, ka laiks mainīt kumodi liecina “spītīgs” atvilktņu mehānisms, it īpaši, ja atvilktne pastāvīgi nokrīt no vadotnēm vai nespēj izkustēties. Jāpievērš uzmanību arī nelokāmām kājām, vai tās ir stabilas, nav sašķēlušās. Kaut arī lielākā daļa ar nolietošanos ilgumu saistītie traucējumi kumodēm parasti sāk parādīties pēc pieciem līdz piecpadsmit gadiem, vislabākais laiks nomainīt kumodi ir, parādoties jau pirmajām drošības riska pazīmēm . Jo sevišķi svarīgi tas ir, ja mājās ir mazi bērni.

Pēc līdzīgas metodes var vērtēt arī citu mēbeļu kvalitāti un to nolietojumu. Virsmām jāskatās, vai nav saskrāpējumi, sašķēlumi, buktes un citas vizuālās izmaiņas. Vienmēr jānovērtē mēbeles stabilitāti, jāskatās, vai kārtīgi darbojas atvilktnes un durvis. Tas viss var liecināt par to, ka laiks mainīt mēbeles!

Lasi arī:

Dīvāns un kafijas galdiņš - viesistabas mēbeles, Image by StockSnap from Pixabay

Dīvāns un kafijas galdiņš - viesistabas mēbeles, Image by StockSnap from Pixabay

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Похожие советы

Загружаем...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas