Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Lietas, kas padara guļamistabu mājīgu – sega un spilvens, lampa un dekorācijas

Guļamistabas interjers, attēls no Pixabay.com

Guļamistabas interjers, attēls no Pixabay.com

Labas veselības pamatā ir pilnvērtīgs miegs. Savukārt, pilnvērtīgam miegam nepieciešams komforts un mājīga sajūta guļamistabā. Garīgo mieru un komfortu rada nevis mēbeles, bet tieši detaļas un akcenti ir tie, kas rada patieso atmosfēru guļamistabā – atbilstoša sega un spilvens, lampa un dekorācijas.

Atbilstoša sega un spilvens

Atpūtai guļamistabā svarīga ne tikai gulta. Fiziskai labklājībai un miegam ir nepieciešama atbilstoša sega un spilvens. Ir svarīgi izvēlēties piemērota lieluma un augstuma un veida spilvenu, jo lai cik ērta būtu gulta, tieši nepareizs spilvens var izbojāt miega kvalitāti, radīt saspringumu plecu zonā un būt par iemeslu galvassāpēm un negulētām naktīm, kas, protams, ietekmē labsajūtu visas nākamās dienas garumā. Alerģiskiem cilvēkiem noteikti iesakām izvēlēties antialerģiskos spilvenus, savukārt tiem, kas cieš no saspringuma sprandas zonā – ortopēdiskos. Vērts atcerēties, ka bērniem nav piemēroti pieaugušo cilvēku spilveni, bet gan atbilstoša izmēra un augstuma īpaši bērniem paredzēti spilveni. Tas pats attiecas uz segām. Komfortablai gulēšanai jāizvēlas sezonai piemērota sega – ziemā silda dūnu vai dubultās segas, savukārt vasarā – viegla un gaisīga sega, kas nerada pārkaršanu guļot. Tiem, kam guļamistaba kompakta un nav kur novietot maiņas segu, atbilstošākā ir visiem gadalaikiem piemērota sega.

Lampa

Vai tev ir pazīstama situācija, kad naktī nākas taustīties līdz pat durvīm, lai ieslēgtu apgaismojumu, un acis apžilbst tā, ka asaras sariešas? Tādā gadījumā Tev nav ērts apgaismojums pie gultas! ; Nepārprotami, arī guļamistabā nepieciešams piemērots apgaismojums. Nepietiek vien ar spilgtu istabas griestu lampu, kas vēlos vakaros žilbst acīs, un lai to izslēgtu, katru reizi jāceļas kājās. Naktslampas, grīdas lampas vai pat sienas lampas pielāgojamas dažādiem guļamistabas interjeriem. Izvēlies sev ērtāko variantu - mazo bērnu drošam miedziņam piemērota blāva naktslampa, bet mierpilnai grāmatu lasīšanai vakarā ērta stāvlampa vai sienas lampa.

Dekorācijas

Mājīgumu guļamistabā piešķir arī atsevišķi dekoratīvie elementi. Punktuāliem cilvēkiem noteikti noder sienas pulkstenis. Bohēmisku stilu piešķir un sliktos sapņus aizgaiņā sapņu ķērājs pie gultas, savukārt skaista sienas dekorācija papildina telpu ar izsmalcinātu eleganci.

Īpaši mājīgu noskaņu un patīkamu izkāpšanu no gultas rada grīdas paklājiņš, bet ar gultas veļas komplektiem, plediem un gultas pārklājiem iespējams mainīt guļamistabā dizainu ērti un ātri, jo tik dažādi un dekoratīvi tie ir!

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...