Вы используете старую версию браузера, некоторые интерфейсы могут работать. Мы рекомендуем вам обновить ваш браузер!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kādi ir populārākie interneta pārlūki Latvijā un pasaulē – jaunākā statistika

Populārākie interneta pārlūki, Photo by Andrea Piacquadio from Pexels

Populārākie interneta pārlūki, Photo by Andrea Piacquadio from Pexels

Informācijas pārlūkošanai interneta vidē un meklēšanai mēs katrs izmantojam kādu interneta meklētājprogrammu jeb pārlūku. Lai gan pasaulē ir zināmi dažādi pārlūki, gs.statcounter.com publicētā statistika pārliecinoši rāda, ka arī 2021.gada februārī pārliecinoši pirmajā vietā Latvijā tiek izmantots Google.

Google par savu interneta pārlūku izmanto 95,57% iedzīvotāju. Otrs lielākais -Bing, tiek lietots vien 2,31% gadījumu, trijnieku noslēdz Yandex.ru – 1,19% no visiem Latvijā veiktajiem meklējumiem notikuši caur šo pārlūku.

Arī pasaules tendence ir līdzīga. Googlē tiek veikti 92% no meklējumiem, kamēr Bing 2,69% un Yahoo – 1,47%. Eiropas tirgū pamatā izmanto Google (92,92%), Bing (3,48%) un Yandex.ru (1,48%).

Āzijas populārākās interneta pārlūkprogrammas

Ja Tava mērķauditorija ir Āzijas tirgus, noteikti der aplūkot arī Baidu. Neraugoties uz to, ka Ķīnā ir populārs Baidu, un Krievijā Yandeks, tomēr joprojām Google ir populārākā meklētājprogramma arī Āzijā – 91,56%, taču otrajā vietā ierindojas Baidu – 3,03% un Yahoo (1,53%).

Taču vēlams ir aplūkot konkrēti par valstīm. Piemēram, Ķīnā Baidu ir galvenā izmantotā meklētājprogramma – 78,41% un Sogou – 13,81% meklējumu.

Krievijā – neraugoties uz to, ka Krievijā populārs ir Yandex RU, tas tomēr ieņem otro vietu starp šajā reģionā izmantotajām meklētājprogrammām – 45,35%, joprojām atpaliekot no Googles, kurā tiek veikti 52,03% meklējumu.

Interneta pārlūki Amerikas reģionā

Amerikas reģions izmantoto interneta pārlūku ziņā ir līdzīgs pārējai pasaulei, Amerikā nedaudz populārāks ir Bing. Piemēram, Ziemeļamerikas reģionā 89,57% lietotāju meklē Google, 5,56% - Bing un 2,54% - Yahoo!

Kamēr Dienvidamerikā – Google pārliecinoši ir vadībā ar 97,48% meklējumu.

Kas jāņem vērā uzņēmumiem, veidojot interneta saturu?

Noteikti izpēti savu mērķauditoriju un tās atrašanās vietu un paradumus. Visā pasaulē cilvēki izmanto Google, tas nozīmē, ka ir rūpīgi jāskatās, lai Jūsu mājaslapa un tajā esošais saturs atbilst labiem SEO principiem. Turklāt labi SEO principi nebeidzas vien ar lietotāju plūsmas iedzīšanu lapā. Ir svarīgi, lai lapas kvalitāte un konteksts atbilst lietotāju interesēm.

Kad esi apzinājies, no kura reģiona un kādus lietotājus patiešām vēlies uzrunāt ar savu produktu vai pakalpojumu, apzināti strādā uz satura un mājaslapas veidošanu atbilstoši izvēlētajam tirgum. Ja tev ir ierobežots budžets, dubultā izvērtē savas prioritātes. Iespējams, nav vērts fokusēties, lai būtu visur, ja tavs mērķa klients patiesībā lieto vienu vai divus konkrētus risinājumus vai meklētājprpgrammas.

Ja vēlies sniegt savus pakalpojumus ārvalstu tirgū, parūpējies, lai informācija par Tevi un taviem pakalpojumiem ir pieejama atbilstošā valodā. Arī Tavā mājaslapā ideāli, ja būtu atbilstoša valoda izvēlētajam tirgum. Tāpat noteikti paraugies, vai tev ir interneta veikals, vai tas ir saprotams, vai piegādes nosacījumi ir skaidri atrunāti, preču apraksti sakārtoti. Vari noskaidrot, kādi ir populārākie portāli šajās valstīs, kur cilvēki meklē informāciju, un tad mēģināt veidot atpakaļsaites tieši ar šiem portāliem, blogiem u.c., ja tie atbilst tavam biznesa virzienam. Ja izvēlies veidot sociālo tīklu kontus – raugies, lai tie būtu aktuāli un uzturēti kvalitatīvi.

Ja Tavs mērķa klients ir Latvijas tirgū – noteikti ņem vērā Latvijas lietotāju paradumus - kur viņi meklē informāciju? Kādā valodā meklē? Kā lieto internetu? Strādā pie SEO atbilstoša satura interneta vidē, kā ari citiem produktiem. Nepazaudē fokusu uz savu mērķa klientu, lai katrs ieguldītais cents un katra minūte būtu veltīta tava Īstā klienta sasniegšanai.

Izlasi arī:

Ja Tev radušies kādi jautājumi – droši sazinies ar mums: info@1188.lv.

Veiksmi biznesā!

Tavs 1188.lv
Populārākie interneta pārlūki, Photo by Andrea Piacquadio from Pexels

Populārākie interneta pārlūki, Photo by Andrea Piacquadio from Pexels

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Похожие новости

Загружаем...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Загружаем...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas