Вы используете старую версию браузера, некоторые интерфейсы могут работать. Мы рекомендуем вам обновить ваш браузер!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

"Košļāt ķiplokus un tupēt virs maltās gaļas bļodas" Cilvēki atklāj dīvainas tautas metodes cīņai ar tārpiem vēderā

Foto: Pexels

Foto: Pexels

Sociālajos tīklos ik pa laikam uzvirmo diskusijas par dažādiem netradicionāliem veselības padomiem. Šoreiz runa ir par visai nepatīkamu, taču nopietnu tēmu – lenteņiem. Kamēr mūsdienās pieejamas efektīvas zāles, daži vēl joprojām meklē palīdzību tautas medicīnas arsenālā.

Kas vispār ir lentenis?

Lentenis ir lenteņtārps – parazītisks tārps, kas var iekļūt cilvēka organismā, galvenokārt uzņemot nepietiekami termiski apstrādātu pārtiku (piemēram, jēlu gaļu vai zivis). Simptomi var būt dažādi: svara zudums, nogurums, kuņģa problēmas un pat izmainīta apetīte.

Ar dažādiem interesantiem padomiem dalījušies cilvēki Facebook grupas "Atsaucīgo māmiņu forums" diskusijā, piemēram, iesakot:

  • Tupēt virs bļodas ar malto gaļu;
  • Norīt ķiplokus veselus – nesakošļājot;
  • Apsas mizas pulveri;
  • Alu "Lenteņu kāvējs";
  • Kaltētas gailenes.

Taču tautas medicīnā atrodami arī vēl citi, nedaudz saudzīgāki varianti:

1. Ķirbju sēklas

Ķirbju sēklas tiek dēvētas par "tautas antibiotiku". Tajās esošā viela – kukurbitīns – tiek uzskatīta par dabisku līdzekli pret parazītiem. Cilvēki mēdz ēst sauju sēklu tukšā dūšā, dažkārt kopā ar medu vai ķiplokiem.

2. Ķiploki

Svaigs ķiploks tiek slavēts ne tikai kā antibakteriāls līdzeklis, bet arī kā "parazītu bieds". Daži mēdz ieteikt no rīta apēst vairākus ķiploka daiviņas vai pat lietot ķiploka sulu.

3. Rīcineļļas un konjaka kombinācija

Šī ir viena no pretrunīgākajām metodēm. Leģenda vēsta, ka parazīts tiek apreibināts ar alkoholu un pēc tam izskalots ar rīcineļļu. Medicīniski šī metode ir apšaubāma un pat potenciāli bīstama, taču tā bieži tiek pieminēta folklorā.

4. Sālsūdens vai citronūdens tukšā dūšā

Tiek uzskatīts, ka skāba vai sāļa vide organismā padara to par nelabvēlīgu vidi lenteņiem, taču pierādījumu tam ir maz.

5. Zālīšu tējas – vērmele, krustnagliņas, melnais valrieksts

Dažas tautas tradīcijas iesaka šo zālīšu maisījumu kā attīrošu līdzekli. Šādas tējas ir populāras arī mūsdienās kā detoksa līdzekļi.

Vai šīs metodes ir drošas?

Tautas līdzekļi nereti tiek izmantoti vieglākos gadījumos vai kā profilaktisks līdzeklis. Tomēr jāuzsver – ja ir aizdomas par lenteņa klātbūtni, nepieciešams vērsties pie ārsta. Dažas metodes var būt kaitīgas vai radīt blakusparādības, īpaši bērniem vai cilvēkiem ar gremošanas traucējumiem.

Foto: Pexels

Foto: Pexels

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Похожие новости

Загружаем...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas