Вы используете старую версию браузера, некоторые интерфейсы могут работать. Мы рекомендуем вам обновить ваш браузер!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Medicīnas futūrists:"Veselības ministram būtu nepieciešama pacientu padomdevēju grupa"

Foto: freepik

Foto: freepik

Mākslīgais intelekts nevis sabojās, bet uzlabos ārstu un pacientu attiecības, kā arī mediķu darbu kopumā, intervijā Latvijas Radio uzsvēra veselības aprūpes nozares futūrists, vadošais medicīnas nākotnes pētnieks un inovāciju analītiķis doktors Bertalans Meško, kurš nedēļas sākumā viesojas Rīgas Stradiņa universitātē (RSU).

"Ja es būtu politikas veidotājs, lēmumu pieņēmējs vai valsts līderis veselības aprūpes jomā, es noteikti veltītu daudz resursu tam, lai palīdzētu iesaistītām pusēm, pacientiem un ārstiem atrast jaunus ceļus, kā veidot attiecības, izmantojot virkni attīstīto tehnoloģiju," Latvijas radio stāsta inovāciju analītiķis.

"Tas, kas mums ir vajadzīgs šodien, ir pacientu iesaiste augstākajos lēmumu pieņemšanas līmeņos. Tātad veselības ministram būtu nepieciešama pacientu padomdevēju grupa , kas sarunātos ar viņu pa tiešo.

Ja tā ir farmācijas kompānija, tas ir direktora līmenis. Bez šīs iesaistes, kā mēs varam domāt, ka varam radīt produktus, tehnoloģijas un pakalpojumus šiem pacientiem, neiesaistot viņus augstākos lēmumu pieņemšanas līmeņos?

Pasaules vadošā regulācijas iestāde, ASV Pārtikas un zāļu pārvalde, pirms dažiem gadiem ir izveidojusi pacientu padomdevēju grupu. Tas ir bijis labākais piemērs tam, kā pacientu iesaiste reālajā dzīvē var palīdzēt viņiem. Nīderlandē pacienti tika uzaicināti, lai izteiktu savu viedokli pirms slimnīcas ēkas celšanas. Tā jaunā ēka izskatās tieši tā, kā pacienti ir gribējuši."

Pilnu interviju lasiet sabiedrisko mediju portālā lsm.lv

Foto: freepik

Foto: freepik

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Похожие новости

Загружаем...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas