Вы используете старую версию браузера, некоторые интерфейсы могут работать. Мы рекомендуем вам обновить ваш браузер!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Nosacījumi dušas kabīnes ilgstošai kalpošanai: profesionāļa ieteikumi

Foto: Max Vakhtbovycn, Pexels.com

Foto: Max Vakhtbovycn, Pexels.com

Dušas kabīne noteikti nav tā mājokļa sastāvdaļa, kuru gribam mainīt reizi pāris gados. Visai lieli izdevumi, ķēpīgi remontdarbi, galvassāpes par dušas kabīnes maiņu – no tā visa var izvairīties, ievērojot šajā rakstā minētos padomus, kurus piedāvā Vannu dušu serviss vadītājs Raimonds Antonovičs. Lasiet un uzziniet, kā rīkoties, lai dušas kabīne kalpotu, 15, 20 vai pat vairāk gadu!

Viss sākas ar ideju, sapratni un projektēšanu

Dušas kabīņu piedāvājums ir ļoti liels, tāpēc vispirms jāsaprot vēlmes un vajadzības. Piemēram, kabīnes var būt gan ar veramām, gan bīdāmām durvīm, un pieejami arī vienkārši atdalošas stikla sienas. Šādas atdalošās sienas uzbūve ir vienkārša – tā sastāv no viena stikla konkrētā platumā un augstumā ar stiprinājumu vai kronšteinu. Ja ir labs, kvalitatīvi piegriezts stikls, nekas īsti nevar salūzt.

Svarīgs ir ražotājs. Zīmoli ar zināmu vārdu un attīstītām rūpnīcām nekur nepazudīs arī pēc daudziem gadiem. Šis temats ir aktuāls, jo ir detaļas, kas nolietojas, piemēram, blīvgumijas, nelielas plastmasas detaļas. Šādus elementus periodiski būtu jānomaina, lai dušas kabīni varētu atjaunot teju jaunas stāvoklī. “Garāžā saražots stikls ir tikai stikls, nevis normāla kabīne”, piebilst Raimonds.

Dušas kabīnei jābūt kvalitatīvi un pārdomāti projektētai

Laba dušas kabīne ir teicami projektēta ikvienā niansē. Piemēram, eņģēm, kas tiek iestiprinātas stiklā, jābūt precīzi pieskrūvējamām. Labiem ražotājiem caurums, caur kuru pieskrūvē eņģi, tiek speciāli izfrēzēts, kas dod absolūti līdzenu plakni iekšpusē. Līdz ar to kabīni ir ērti kopt, jo nav izciļņi, resnas skrūvju galvas un citi traucēkļi. Ir ražotāji, kas šādām ar eņģēm veramām durvīm liek vienu skrūvīti un domā, ka viss ir lieliski. Bet, kā pieredze rāda, šādas eņģes nav iespējams pietiekami pievilkt, un sāk sēsties durvis, bet eņģes sagriežas un paliek šķības. Dažreiz, verot durvis, cilvēkam stikls pat uzsprāgst rokās.

Ražotājam jābūt eņģi labi izprojektējušam, lai tās patiešām spēj turēt durvju slodzi, jo durvis mēdz būt platas un smagas. Ja tas nav izrēķināts un eņģes ir neatbilstošas, ar vāju piestiprināšanu pie stikla, tad 2-3 gadu laikā kabīne izskatās šausmīgi – durvis nosēdušās, blīvgumija noplēsta, jo stikls ir nosēdies un strīķējas, durvis kārtīgi neveras, un kabīnē ir šķirbas.

Labiem ražotājiem ir iespējama stikla apstrāde ar ūdeni un netīrumus atgrūdošu līdzekli, kas noteiktu periodu palīdz ļoti ērti un viegli kopt šo stiklu. Ražotāji piedāvā attiecīgos produktus iegādāties spreja formā, lai profilaktiski, reizi gadā apstrādājot kabīni ar šo līdzekli, atkal tiktu iegūta viegli tīrāma virsma. Savukārt, ja kabīnei ir bīdāmas durvis, kvalitatīvi zīmoli paredz apakšējo ritentiņu vienkāršu atvienošanu, lai varētu atvilkt durvis un vienkārši iztīrīt visas kustīgās vietas, kur citādi nevar tikt klāt.

Būtisks faktors – montāžas kvalitāte

“Cik profesionāli meistari piesaistīti, tik kvalitatīvs būs gala rezultāts,” saka Raimonds Antonovičs. Ir vienkāršas kabīnes, kuru montāža neprasa specifiskas zināšanas un pieredzi. Bet ar kabīnēm, kurām nepieciešama augsta precizitāte, kļūdīties nedrīkst. Piemēram, ir durvis, kuru eņģes nepieciešams pievilkt vēlreiz pēc aptuveni stundas, lai tās nenosēstos. “Protams, ir ļoti svarīgi, lai jau sākotnēji kabīne ir precīzi samontēta, bet katra uzstādītāja goda jautājums un pienākums ir dot garantiju savam darbam”, uzskata Raimonds.

Bez atbilstošas kopšanas un ventilācijas neiztikt

Kad cilvēks ir iegādājies kvalitatīvu dušas kabīni un parūpējies, lai tā būtu profesionāli uzstādīta, nedrīkst aizmirst vēl vienu būtisku faktoru – kopšanu un ventilāciju. Lai kabīne ātri izžūtu un neveidotos pelējums, pēc tās lietošanas durvis ir jātur vaļā. “Ja kabīnē vienmēr būs piesūkusies švamme, kas pilēs sešas stundas pēc dušas lietošanas, varu garantēt, ka sāks pelēt ne tikai silikons, bet arī flīžu šuves, flīzes un viss pārējais, kas ap šo švammi atradīsies. Tāpēc ventilācija ir tik svarīga. Aizvērtas dušas kabīnes durvis ir nāves spriedums skaistumam un estētikai”, piebilst Raimonds.

Praktiski jebkurā dušas kabīnē tiek izmantots silikons hermetizācijai. Jo mazāk silikona, jo labāk. Silikons nolietojas un ir speciāli jākopj, bet nepieciešamības gadījumā tas jāatjauno. Gan pēc remonta, gan ikdienā silikonu nevar tīrīt ar sausu lupatu un berzt, to drīkst tikai mazgāt. Vēl ir iespējams silikonu attīrīt ķīmiskā veidā. Labi uzklāts silikons (līdzens, gluds un uz labi attaukotas virsmas) var kalpot vismaz 20 gadus, ja tiek pareizi kopts.

Jārēķinās, ka dušas kabīnēm ir detaļas, kas nolietojas. Piemēram, blīvgumijas var palikt dzeltenas, tāpēc ir būtiski, lai pastāv iespēja tās pasūtīt un nomainīt, atjaunojot kabīnes sākotnējo skaistumu un funkcionalitāti. Ja parādās kādi defekti (piemēram, nebīdās ritentiņi, durvis ķeras vai ir redzamas šķirbas), tie uzreiz jānovērš, lai nerastos lielākas problēmas, kuru novēršana jau izmaksās dārgāk, vai pat nāksies mainīt visu dušas kabīni. “Labāk reizi 20 gados iegādāties un uzstādīt kabīni, kas izmaksās 1000 eiro, nevis ik pēc 3 gadiem mainīt kabīni par 300 eiro,” secina Raimonds Antonovičs.

Vannu dušu serviss speciālisti piedāvā pilnu servisu – konsultācijas par vietas sagatavošanu, dušas kabīnes uzstādīšanu, piemērotu produktu piemeklēšanu no ražotāja, to iegādi un, protams, montāžu ar garantiju. Sazinieties ar mums, un mēs jums palīdzēsim!

Foto: Max Vakhtbovycn, Pexels.com

Foto: Max Vakhtbovycn, Pexels.com

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Похожие новости

Загружаем...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas