Вы используете старую версию браузера, некоторые интерфейсы могут работать. Мы рекомендуем вам обновить ваш браузер!

Cik svarīga ir mežistrāde un kokapstrāde mūsu ikdienas ērtībām?

Kokapstrāde, Image by Jürgen Sieber from Pixabay

Vai esi aizdomājies, cik patiesībā svarīga un ikdienā tieši Tev noderīga ir kokapstrāde? Cik daudz meža ir Tavā mājā? Jā, jā – tieši meža! Domā, kā gan mežs var būt mājā? Elementāri – katra koka mēbele un koka detaļa ir daļa no tā. Mežizstrāde ir ciklisks process, kas nepieciešams un noderīgs ikkatram no mums un iet roku rokā ar kokapstrādi!

Mežistrāde ir nepieciešama arī Tev!

Nē, nesatraucies – šis raksts nebūt nav par to, lai iedzītu vainas apziņu, ka Tavas koka dēļu grīdas vai iegādātā mēbele ir bijusi par iemeslu mežu izciršanai. Tieši otrādāk – ir aplami domāt, ka mežu izcirst un apstrādāt koku ir kaut kas slikts un neatgriezenisks. Koks pats par sevi nevar augt mūžīgi, pienāk brīdis, kad tas var kļūst bīstams un lūzt. Mežs ir jāizcērt, lai veidotu jaunas, skaistas audzes. Sēņotāji un ogotāji, kuri pukojas par izcirstu mežu, vienkārši nezina, ka, iespējams, tā daļa meža ir bijusi slima vai jau ir nokalpojusi, un kokam ir cita turpmākā misija, piemēram, kļūt par pašam sēņotājam vai ogotājam piederošu mēbeli, sētas šķūnīti, parketa grīdu, koka karoti virtuves atvilktnē, grāmatu, kas izglīto viņu un ģimeni, ekoloģisku rotaļlietu viņa bērnam.. šo sarakstu var turpināt bezgalīgi. Nocirsts koks kā kurināmais silda Tavu pavardu un žāvē zeķes ziemā! Un, protams, visvairāk par to, ka Tev nepieciešams koks mājās, atcerēsies tad, kad visnepiemērotākajā brīdī būs beidzies tualetes papīrs. O, jā! Tad Tu alksi pēc daļas koka, ar ko noslaucīt dibenu. Man jau, protams, nav jāsniedz sīkāks skaidrojums, ka tualetes papīrs ir izgatavots no pārstrādāta papīra, kas izgatavots – uzmini, no kā?! Tu uzminēji - no koka! Bet izcirtumā, kad pienāks īstais laiks, atkal tiks ieaudzēts jauns un skaists mežs, jo tas ir atjaunojams resurss.

Kokapstrāde tieši Tavām ērtībām!

Vai zini, bez kā visi šie labumi dzīves ērtībām nebūtu pieejami? Bez kokapstrādes iekārtām un cilvēkiem, kas ar tiem prot rīkoties! Tie ir fantastisku ideju bagāti cilvēki, kas no koka radījuši, rada un radīs īstus šedevrus mūsu ikdienas vajadzībām un ērtībām.

Personīgi saku milzīgu paldies cilvēkiem, kuri spējuši izveidot no koka man tik svarīgo enerģijas resursu atjaunošanas vietu mājās – gultu! Bez salda miega es un arī Tu, un pārējie lasītāji būtu tiešām nelaimīgi, slimīgi utt. Un paldies par papīru, kas ir izmantojams tik ļoti daudz un dažādos veidos!

Kā saglabāt koka mēbeles ilgstošākai kalpošanai?

Lai koka izstrādājumi Tavās mājās kalpotu maksimāli ilgi, tie ir jākopj. Kokapstrādes guru māca, ka koku var gan lakot, gan eļļot un vēlmes gadījumā arī tonēt. Eļļošana un lakošana ievērojami paildzina koka izstrādājuma mūžu. Un, protams, jāizturas ar vērību pret šo dabas doto lietu mājās. Nelakota koka virsma var uzsūkt un ietonēties, ja uz tās izlijis krāsains šķidrums.

Vai zināji, ka kokapstrādes instrumenti un zobārstniecības instrumenti ir funkciju ziņā visnotaļ līdzīgi? Šī doma man nelika mieru un atstāju arī Tev to kā vielu pārdomām.

Загружаем...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...