You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

Kādēļ ir vērts ievērot Vidusjūras diētu?

Maija Gureviča, 1188 Play ekrānšāviņš

Maija Gureviča, 1188 Play ekrānšāviņš

Vidusjūras diētas pamatā ir daudz dārzeņu, augļu, arī labas olīveļļas un riekstu, taču samazināts citu uztura grupu apjoms, arī, piemēram, latviešu tik ļoti iecienītā sarkanā vai putnu gaļa. Vairāk tiek lietotas zivis un jūras produkti, taču arī ne tik daudz, ka mums varbūt šķiet. Galvenais uzsvars ikdienas maltītē ir liels, bagātīgs krāsainu salātu šķīvis.

Ārste endokrinoloģe Maija Gureviča apstiprina, ka ievērojot šādas uztura rekomendācijas pietiekami ilgu laiku, cilvēks patiešām var tikt pie ievērojamiem ieguvumiem savai veselībai - aptuveni par 30 procentiem samazinās sirds un asinsvadu slimību risks, arī – onkoloģisko saslimšanu risks, Vidusjūras stila uzturs ir arī laba cukura diabēta profilakse, kā arī uzlabo atmiņas un koncentrēšanās spējas.

Taču visi šie labumi ir spēkā, ja pie šādas uztura sistēmas cilvēks pieturas pietiekoši ilgi un regulāri, vairākus gadus. Bet ko darīt, kā savam organismam palīdzēt, ja tas pilnā apmērā tomēr neizdodas, uzzināsit no ārstes ieteikumiem šajā video!

Skatieties arī:

Vai mums vajadzētu papildus lietot D vitamīnu ?

Kādas pazīmes liecina, ka organismā trūkst dzelzs ?

Kā tikt galā ar ēšanas traucējumiem - Annas Balodes emocionālais stāsts

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...