You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

Ko darīt, ja zaudēti visi zobi?

www.apinesklinika.lv

www.apinesklinika.lv

Zobārsti zina, ka pilnīgu zobu zaudēšanas gadījumā jebkurš pacients vēlas maksimāli dabiska izskata, funkcionālu un komfortablu restaurāciju, kura pilnībā līdzinās dabiskiem zobiem. Pateicoties progresam zobārstniecībā, totāla izņemama protēze vairs nav vienīgā izvēle šajā situācijā! Mūsdienu tehnoloģijas piedāvā visu veidu implantoloģijas iespējas, kas ne vien izteikti uzlabos ēšanas funkciju, bet uzlabos izskatu, komfortu un dzīves kvalitāti.

Totālu zobu trūkumu iespējams aizvietot ar divu veidu restaurāciju:

  • uz implantiem balstīta izņemama protēze;
  • uz implantiem balstīta neizņemama protēze.

Lai saprastu, kura restaurācija ir piemērotāka, jāsaprot katra ārstēšanas veida priekšrocības un trūkumi. Nereti ārstēšanas gaitas izvēli nosaka žokļa kaula daudzums, iespējas veikt pacientam dažādas ķirurģiskas manipulācijas un arī finansiālās iespējas.

1. Uz implantiem balstīta izņemama protēze galvenokārt tiek izgatavota apakšžoklim, jo tieši tam parastas protēzes fiksācija ir apgrūtināta. Minimālais implantu skaits apakšžoklim, lai varētu lietot izņemamu protēzi, ir divi implanti. Augšžoklī minimālais skaits ir četri implanti. Protams, jo vairāk implantu, jo labāka fiksācija. Protēzes tiek fiksētas uz dažādām stiprinājuma sistēmām. Populārākās ir: stienīšveida, bumbiņveida un dažādas tā saukto lokatoru sistēmas.

2. Uz implantiem balstīta neizņemama protēze pašsaprotami ir pirmā vēlme lielākajai daļai pacientu ar totālu zobu trūkumu. Tas ir pašsaprotami, jo neizņemama restaurācija sniedz iespēju justies droši un ērti ikvienā dzīves situācijā. Nav jāuztraucas par protēzes izkrišanu, kustēšanos, jo tā ir fiksēta, tāpēc ļauj gan ēst, gan runāt, gan smaidīt bez liekas piesardzības.

Vēl nesen minimālais implantu skaits, uz kuriem varēja balstīt neizņemamu restaurāciju, bija seši implanti. Joprojām šis skaits ir aktuāls, jo uz sešiem implantiem iespējams balstīt fiksētu restaurāciju zobu loku līdz pat septītajam zobam. Pašlaik neizņemamu restaurāciju iespējams balstīt arī uz četriem implantiem, ja to atļauj implantu pozīcijas, tas ir, maksimāli distāla lokalizācija sānu implantiem. Neizņemama restaurācija dod mums iespēju justies droši un ērti ikvienā dzīves situācijā. Neizņemama restaurācija sastāv no karkasa (metāla, cirkonija), uz kura tiek izgatavoti keramikas zobi. Visa konstrukcija tiek stiprināta pie implantiem.

Mūsdienu implantoloģija ļauj veikt ārstēšanu ātrāk - ar pareizu ārstēšanas plānošanu iespējams vienā dienā ekstrahēt esošos zobus, ievietot implantus un veikt pagaidu protezēšanu. Pacients vienā dienā iegūst pagaidu neizņemamu restaurāciju, kura ir estētiska un funkcionāla. Pagaidu restaurācija paredzēta sešu mēnešu lietošanai, līdz implanti integrējas kaulā.

Zobārste Māra Valdmane

www.apinesklinika.lv