You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

Populārākās auto krāsas un ko tās liecina par mašīnu īpašniekiem?

Automašīnas. Foto:Jose Mueses, Pexels.com

Automašīnas. Foto:Jose Mueses, Pexels.com

Nenoliedzami, ka līdztekus tādiem svarīgiem parametriem kā automašīnas marka, ietilpība, tehniskais stāvoklis, pieejama cena un citiem, būtisks faktors, iegādājoties jaunu mašīnu, ir auto krāsa. Speciālisti ir izpētījuši, ka krāsa ne tikai atspoguļo mašīnas īpašnieka gaumi, bet arī šo to liecina par viņa raksturu, kā arī – izrādās, ka automašīnas krāsai ir zināma ietekme tās drošībai uz ceļa.

Lai kādas arī nebūtu īpašnieku vēlmes, tās realizēt viņiem palīdzēs Tehnicolor Auto krāsu veikals Liepājā, kur klientiem milzīgā izvēlē tiek piedāvātas visu pasaules vadošo zīmolu auto krāsas, krāsošanas piederumi un arī auto kosmētika. Veikala izveidotāju mērķis bija radīt vietu, kur viss vajadzīgais ir ērti pieejams vienuviet – šeit ir pārstāvēti vairāk nekā 145 pasaules zīmoli, un pēc pasūtītāja vēlmēm auto krāsu tonēšanas laboratorijā var īsā laikā iegūt kādu no vairāk nekā 12 tūkstošiem krāsu toņu. Jā, šķiet, ka patiešām uz pasaules neeksistē tāda automašīnas krāsa, ko nevarētu uzburt Tehnicolor veikals!

Vai populārākās auto krāsas ir arī drošākās?

Nez vai esat pamanījuši, bet statistika liecina, ka populārākā automašīnu krāsa jau daudzus gadus pēc kārtas ir baltā – to izvēlas tuvu trešdaļai īpašnieku. Satiksmes drošības speciālistu atzinumā baltās mašīnas patiešām ieņem pirmo vietu drošības ziņā. Varbūt sakritība, bet varbūt tur zināms nopelns ir arī auto vadītāju personībai – pēc psihologu teiktā, baltas automašīnas izvēlas cilvēki, kuriem tīk drošība, stabilitāte un kuri labprāt ievēro visus likumus un noteikumus.

Izpētot datus par vairākiem tūkstošiem avāriju, tika noskaidrots, ka baltas krāsas automobiļiem ir par 12 procentiem mazāka varbūtība iekļūt ceļu satiksmes negadījumā nekā melnas krāsas mašīnām. Pētnieki skaidro, ka baltas krāsas automobilis krietni labāk izceļas uz apkārtējā fona tai skaitā asfaltētajiem ceļiem, mājām un kokiem. Baltas krāsas automašīnas ir vieglāk saskatāmas dienas tumšajā laikā, kā arī sliktas redzamības apstākļos.

Melnā krāsa, kas ar aptuveni piekto daļu no auto kopskaita popularitātes ziņā ieņem otro vietu, diemžēl ir pati bīstamākā virsbūves krāsa. Tas skaidrojams ar to, ka melnas automašīnas naktī ir ļoti grūti pamanīt un tās saplūst ar lielāko daļu ceļu melnajām virsmām. Taču paaugstinātais risks neattur no šīs krāsas izvēles cilvēkus, kuri vienmēr gatavi cīnīties, iet uz mērķi un neapstāties – tā melno auto īpašniekus raksturo psihologi. Viņiem esot arī tendence un dumpīgumu un ekstremālu rīcību.

Trešo vietu popularitātes sarakstā ieņem pelēkie un sudrabainie toņi. Tos izvēloties nopietni, loģiski domājoši un kārtību mīloši cilvēki, un drošības ziņā tos uzskata par neitrāliem.

Kas sagaida spilgto krāsu auto īpašniekus?

Pie satiksmē drošajām pieskaitāmas arī tādu priecīgu krāsu kā dzeltenā, zelta un oranžā, un arī uz ceļiem diezgan reti sastopamās laima zaļās krāsas automašīnas. Arī šīs krāsas labi izceļas uz apkārtējās vides fona jebkuros laika apstākļos un diennakts daļās. Šo auto īpašnieki izceļoties ar dzīvesprieku, sirsnīgumu, radošumu, zinātkāri un intelektu.

Aptuveni desmit procentu autovadītāju izvēlas zilo toņu mašīnas. Satiksmes drošības speciālisti gan to laikam neieteiktu – ar ziliem auto ir palielināts risks iekļūt CSN. Zilus transportlīdzekļus ir grūti pamanīt vājā apgaismojumā, sevišķi uz asfaltētiem ceļiem. Piedevām tumši zilas automašīnas naktīs bieži izskatās melnas.

Nedaudz pārsteidzoši, bet relatīvi nedrošāko krāsu sarakstā ir iekļuvuši arī sarkanie auto, kurus arī izvēlas ap desmit procentiem īpašnieku. Varētu domāt, ka tie ir spilgti un pamanāmi, taču sarkans auto labi lietū, miglā un sniegā, bet tas nav pietiekami spilgts, lai to labi saskatītu diennakts tumšajā laikā. Sliktas redzamības apstākļos tās var saplūst ar bremžu signāliem. Taču nav izslēgts, ka sarkano mašīnu biežākā iekļūšana avārijās saistāma ar to vadītāju straujo temperamentu – sarkanas mašīnas biežāk izvēloties cilvēki, kas ir ne vien ambiciozi un mērķtiecīgi, bet arī – kaislīgi, konkurējoši un nepacietīgi.

Atcerieties – lai cik neparasta un oriģināla būtu jūsu auto krāsas vēlme, Tehicolor auto krāsu tonēšanas speciālisti palīdzēs to realizēt. Krāsojiet savu mīluli kaut rozā – arī tā, starp citu, tiek pieskaitīta drošajām krāsām!


Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...