You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

Šonedēļ gaidāmi mainīgi laikapstākļi

Rudens, Image by Mylene2401 from Pixabay

Rudens, Image by Mylene2401 from Pixabay

Šonedēļ laikapstākļus Latvijā noteiks ciklonu darbība ziemeļos, bet brīžiem tuvosies arī augsta spiediena atzars no dienvidiem. Gaidāms mainīgs laiks gan ar sausām un saulainām dienām, gan lietainām un vējainām. Gaisa temperatūra pakāpeniski paliks augstāka - nedēļas sākumā naktīs termometra stabiņš vēl noslīdēs zem, bet darba nedēļas vidū jau saglabāsies virs 0° atzīmes, savukārt dienās daudzviet +8…+13° robežās, ziņo LVĢMC.

Laikapstākļi nedēļas pirmajā pusē

Naktī uz pirmdienu vietām gaidāms neliels lietus, lokāli iespējams arī slapjš sniegs, vietām valsts austrumos gaisa temperatūrai pazeminoties zem nulles, bet teritorijas lielākajā daļā tā saglabāsies +1…+6° robežās, daudzviet piekrastē nepazeminoties zem +8…+10°. Bet dienā laiks būs sauss un brīžiem uzspīdēs arī saule, virs Latvijas ieplūdīs siltāka gaisa masa un gaiss iesils līdz +7…+11°. Pūtīs lēns līdz mērens dienvidu, dienvidrietumu vējš, kas piekrastes rajonos pastiprināsies brāzmās līdz 15 m/s. Naktī uz otrdienu vējš pierims, tomēr laiks saglabāsies lielākoties mākoņains un sauss, un vien pievakarē no rietumiem Latviju sasniegs nokrišņu zona. Gaisa temperatūra gan naktī, gan dienā saglabāsies kā iepriekšējā diennaktī.

Laikapstākļi nedēļas otrajā pusē

Darba nedēļas vidū pastiprināsies vairāku ciklonu ietekme no ziemeļiem, laiks kļūs lietaināks un pastiprināsies vējš - lielākajā valsts daļā brīžiem gaidāms lietus, kā arī pūtīs mērens dienvidrietumu vējš, daudzviet brāzmās sasniedzot 15 m/s, piekrastes rajonos līdz 18 m/s. Gaisa temperatūra naktī turēsies virs nulles - naktī uz trešdienu vēl pazeminoties līdz +3…+9°, bet nedēļas otrajā pusē, pēc šī brīža prognozēm, kā naktīs, tā arī dienās saglabāsies +7…+13° robežās.

Pašreizējās prognozes liecina, ka nedēļas beigās, pastiprinoties anticiklona ietekmei, lietus mitēsies. Pūtīs lēns vējš un mazināsies mākoņu daudzums, ļaujot pavadīt oktobra baigas, baudot pārsvarā saulainu un rudenīgi siltu laiku.

Lasi arī:

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...