You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Uzņēmumu un fizisko personu maksātnespēja

Foto: Mikhail Nilov, Pexels.com

Foto: Mikhail Nilov, Pexels.com

Brīžos, kad ar esošajām finanšu saistībām vairs nespējat tikt galā, optimāls risinājums ir maksātnespēja. To iespējams uzsākt gan fiziskām personām, gan uzņēmumiem, taču saistībā ar maksātnespēju jāņem vērā vairākas specifiskas nianses. Par tām uzzināsiet šajā rakstā, kā arī atradīsiet informāciju, kur vērsties, ja jums nepieciešama konsultācija par maksātnespējas procesu!

Kas ir maksātnespēja?

Īsumā – maksātnespēja ir parādnieka stāvoklis, kuru nosaka ar tiesas spriedumu. Tas nozīmē, ka privātpersona vai juridiska persona nevar tikt galā ar esošo parādsaistību izpildi. Latvijā iespējams uzsākt trīs veida maksātnespējas procesus:

  • Fiziskās personas maksātnespējas procesu;
  • Juridiskās personas maksātnespējas procesu;
  • Tiesiskās aizsardzības procesu, tostarp ārpustiesas tiesiskās aizsardzības procesu.

Katrs no maksātnespējas procesiem izceļas ar atšķirīgām niansēm, tāpēc ir ļoti būtiski ar tām rūpīgi iepazīties. Šim mērķim lieti noder profesionāla juridiskā biroja sniegta konsultācija.

Uzņēmumiem maksātnespēja atsevišķās situācijās var būt obligāta

Uzņēmumam noteiktos apstākļos ir pienākums uzsākt maksātnespējas procesu, proti – ja uzņēmums ilgāk nekā divus mēnešus nav nokārtojis parādsaistības, kurām iestājies izpildes termiņš. Par maksātnespējas procesa savlaicīgu neuzsākšanu uzņēmuma vadītājiem draud administratīvā atbildība naudas soda veidā. Atsevišķos gadījumos maksātnespējas procesa pieteikumu ir tiesības iesniegt arī kreditoriem.

Maksātnespēja fiziskajām personām – iespēja dzēst savus parādus

Fiziskās personas var uzsākt maksātnespējas procesu, lai, izpildot noteiktus tiesiskos pienākumus, dzēstu savas neizpildītās parādsaistības pret kreditoriem. Fiziskajām personām ir pamats uzsākt procesu, ja parādsaistību summa pārsniedz 5000 eiro robežu un persona ir Latvijas rezidents – tas ir, ar Latvijā deklarētu dzīvesvietu, un šī persona pati maksā vai par viņu Latvijai tiek maksāts vismaz viens no likumos paredzētajiem nodokļiem. Taču ir arī vairāki ierobežojumi, kas privātpersonai liedz uzsākt maksātnespēju, piemēram, ja tā ir individuālais komersants.

Maksātnespējas process ir rūpīgi jāizplāno

Maksātnespējas process pirms tā uzsākšanas ir rūpīgi jāplāno, tādēļ ieteicams pieteikties jurista konsultācijai klātienē vai attālināti, jo ir jāizvērtē daudz un dažādas personiska rakstura nianses, kā, piemēram:

  • ģimenes stāvoklis;
  • ienākumu apmērs;
  • parādsaistību veidošanās un to uzņemšanās mērķis;
  • rīcība ar iegūtajiem naudas līdzekļiem;
  • rīcība ar mantu, u. c.

Tāpat konsultācijas laikā tiek izskaidrota procesa norise – etapi, parādnieka un jurista darbības, tiesības un pienākumi.

Juridiskais birojs Tiesību Risinājumi LEX – pareizā izvēle, ja nepieciešams uzsākt maksātnespēju

Viens no svarīgākajiem nosacījumiem, lai maksātnespējas process būtu pēc iespējas efektīvāks, ir pieredzējuša un zinoša jurista vai juridiskā biroja piesaiste, kas palīdzēs ikvienu no procesa posmiem paveikt precīzi un pareizi. Šādu palīdzību piedāvā juridiskais birojs Tiesību Risinājumi LEX, kas veic pilnu parādnieka un kreditora interešu pārstāvību maksātnespējas procesā.

Juridiskā biroja Tiesību Risinājumi LEX speciālisti palīdzēs iegūt visus nepieciešamos dokumentus no kreditoriem un valsts un pašvaldību iestādēm, sniegs izsmeļošas konsultācijas, kā arī darīs visu pārējo, lai jūs pēc iespējas ātrāk varētu atjaunot savu maksātspēju.

Kā rīkoties, ja arī jūs vēlaties uzsākt maksātnespējas procesu? Pirmais solis ir konsultācija juridiskajā birojā Tiesību Risinājumi LEX! Tai varat pieteikties jums ērtākajā veidā – gan zvanot uz biroja telefona numuru +371 67270292, gan uz mobilo telefona numuru +371 26121225. Tāpat varat rakstīt uz e-pasta adresi Tiesibu.Risinajumi@temida.lv vai arī aizpildīt pieteikuma formu uzņēmuma mājaslapas sadaļā Kontakti.

Foto: Mikhail Nilov, Pexels.com

Foto: Mikhail Nilov, Pexels.com

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Similar advices

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas