Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

7 triki, kas palīdzēs apgriezt bērnam nagus bez stresa

Kā apgriezt bērnam nagus? Photo by Daria Shevtsova from Pexels

Kā apgriezt bērnam nagus? Photo by Daria Shevtsova from Pexels

Bērna nagu apgriešana līdz zināmam vecumam ir kārtīgs stress vecākiem un visvairāk jau pašam bērnam. Dažkārt bērnam ir bailes no šī procesa, citreiz – vienkārši garlaicīgi, bet reizēm stress rodas no satrauktās mammas, kura visu laiku uztraucas, ka tik neiegriež kādam pirkstā. Tā rezultātā katra nagu griešana var izvērsties par spārdīšanos kliegšanas pavadībā, sagrieztiem pirkstiem un birstošām asarām. Tātad, ja nevēlies, lai kaimiņi domā, ka Tu spīdzini bērnus un gribi šo procesu veikt maksimāli mierīgi, izmēģini kādu no šiem trikiem:

1. Griez bērnam nagus, kamēr viņš guļ

Šis ir visvienkāršākais veids – pagaidi, līdz bērns aizmieg un tikai pēc tam veic nadziņu apgriešanu. Pusnakts manikīra veikšana visvienkāršākā ir zīdainim, bet tā strādā arī lielākiem bērniem, ja vien viņi patiešām ir aizmiguši – to varēsi konstatēt, kad ieklausīsies viņu elpošanā.

2. Novērs uzmanību no nagu griešanas!

Kādas šķēres? Palūkojies – re, kāds te sunītis grāmatā uzzīmēts! Līdzīgi kā daudzās citās situācijās ar maziem bērniem, uzmanības novēršana var būt risinājums, bet tev ir jārīkojas zibenīgi ātri, jo mazi bērni ilgi nekoncentrēsies uz lietiņu, kas novērsa uzmanību.

3. Pieaicini palīgus

Palūdz tētim vai citam ģimenes loceklim palīdzēt noturēt bērna rociņu, lai tā neraustās un tu vari apgriezt nagus.

4. Padari nagu griešanu par notikumu!

  • Tu vari nagu griešanu padarīt par īpašu notikumu vai spēli – piemēram, vienu nagu griez sev, otru bērnam, trešo tētim, tad atkal sev… un tā, līdz visi nagi nogriezti.
  • Tu vari izdomāt īpašu nagu pasaku, kur kāds rūķis dodas lasīt nagu melnumus un par atlīdzību pieprasa nagu atgriezumus (attiecībā uz pasakas sižetu – ļauj vaļu savai iztēlei)
  • Meitenes reizēm priecīgas, ja viņām tiek atļauts pēc tam nadziņus nolakot. Reizēm māmiņas var arī pieiet radoši, ja nevēlas bērna nagus lakot ar īstu nagu laku, var izmanto, piemēram, guaša krāsas – jā, tas būs ķēpīgi, bet toties nagi būs nogriezti un pēc kāda laika, kad rokas nomazgāsiet, krāsas vairs nebūs. Tāpat ļoti labi var izlīdzēties ar uzlīmēm - var iztikt bez lakošanas bet pēc griešanas ļaut uz smukajiem, sakoptajiem nadziņiem uzlīmēt uzlīmes, piemēram, sirsniņas - mazās lēdijas būs sajūsmā!

5. Atsakies no šķēru lietošanas!

Lai nebūtu jāstreso, ka ar šķērēm kādam neiegriezīsi par dziļu, iegādājies īpašās nagu knaiblītes vai vīlīti.

6. Ļauj bērnam pašam griezt nagus

Bērns daudz labāk jutīsies, ja viņam ļaus kontrolēt situāciju. Turklāt darbošanās ar nagu knaiblītēm ir ļoti interesants un atbildīgs uzdevums. Ļauj viņam pašam pamēģināt apgriezt nadziņus vismaz vienai rokai.

7. Mazās dāvaniņas jeb kukuļi

Ja patiešām nekas no iepriekš minētā nestrādā, var padomāt par motivāciju. Tavs bērns var pat nepamanīt, kas notiek, ja tai brīdī mute būs pilna ar šokolādi. Jā, iespējams, tas nav pats labākais veids, tomēr daudziem tas nostrādā.

Tāpat reizēm tiek pielietota arī pretēja metode - piemēram, kamēr nagi nav nogriezti, tikmēr nedrīkst veikt kādu iemīļotu nodarbi.

Izlasi arī:


Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...