Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Auto krāsas izvēle: izcelties no pūļa vai labāk tajā pazust

Balts auto - drošākā auto krāsa, Image by Free-Photos from Pixabay

Balts auto - drošākā auto krāsa, Image by Free-Photos from Pixabay

Auto krāsas daudziem automašīnas pircējiem ir viens no noteicošajiem faktoriem, kas ietekmē lēmuma pieņemšanu par auto iegādi. Jāatzīst, ka izvēloties starp to vai izcelties no pūļa vai labāk tajā pazust, no drošības viedokļa ir labāk izvēlēties pirmo variantu.

Kādas auto krāsas ir drošākās?

Salīdzinot ar melnu auto krāsu automašīnām, tās, kuras ir baltā krāsā, iekļūst autoavārijās salīdzinoši mazāk – par 12 %. Tas ir tādēļ, ka balta automašīna uz tumšā ceļa fona, kā arī tumsā un pat sliktos laikapstākļos izceļas daudz labāk.

Arī zelta, dzeltenas un oranžas krāsas auto ir labāka par tumšu krāsu, jo tā atspoguļo apkārtējo gaismu, kā arī ir labāk pamanāmāka gaišajā dienas laikā. Savukārt spilgti zaļa krāsa vairāk izceļas tieši sniegotā ziemā un miglā. Arī retās rozā krāsas padara auto pamanāmāku bīstamos laikapstākļos.

Kādas auto krāsas ir bīstamākās?

Neskatoties uz savu popularitāti, melnās automašīnas visbiežāk iekļūst ceļu satiksmes negadījumos. Un tas nav tikai tādēļ, ka tā ir viena no biežāk sastopamām auto krāsām, bet gad tādēļ, ka ir grūti pamanāma uz tumšā ceļu fona. Tas pats attiecas uz tumši pelēkiem auto, kas ir grūti pamanāmi gan gaišā, gan tumšā dienas laikā, sevišķi, pelēcīgā lietus dienā. Arī zilās krāsas auto ir grūti pamanāmi.

Ar sarkanu krāsu ir divejādi. Izteikti sarkana krāsa izceļas gaišā dienas laikā un dažādos laikapstākļos, bet ne tumsā.

Lasi arī:

Horoskops – kāds auto piemērots katram zodiakam?

Auto pārkrāsošanas biežākie iemesli: skrāpējumi, rūsa un citi

Kādas krāsas auto ir visizdevīgāk pirkt?

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...