Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Bērna vadītā ēšana - speciālistes ieteikumi vecākiem

Klaudija Hēla, 1188 Play ekrānšāviņš

Klaudija Hēla, 1188 Play ekrānšāviņš

Pēdējā laikā bieži dzirdēts ir termins “bērna vadīta ēšana”. Par to, kas tā ir, un kas būtu jāņem vērā vecākiem, ja to izvēlas, stāsta raidījums “Māmiņu klubs” un tā viešņa fizioterapeite Klaudija Hēla.

“Bērna vadītajā ēšanā viņam pašam tiek atļauts ņemt rociņās un pagaršot iepriekš sagatavotus gabaliņus, parasti tie ir augļi vai tvaicēti dārzeņi. Šo metodi var arī izmēģināt paralēli tradicionālajai piebarošanai – biezenīšiem ar karotīti, sākot no kādu sešu līdz astoņu mēnešu vecuma. Jo mazāks bērniņš, jo lielākiem jābūt gabaliņiem. Līdz ar mazuļa piebarošanas sākumu arī visai ģimenei derētu piedomāt pie kopīgu ēdienreižu rituāla – nevis ātrumā kaut ko paķert, paralēli telefonam un TV, bet tiešām apsēsties pie galda, sarunāties, un lai mazais jūt, ka viņš arī tajā visā piedalās.”

Bērna vadītajā ēšanā ir pieļaujams un pat vēlams arī zināms spēles moments, tomēr – kā zināt, vai rotaļas ar ēdienu jau neaiziet par tālu un būtu jāpiebremzē – par to šajā video!

Skatieties arī:

Pirmie augļi bērna ēdienkartē

Veselīgas maltītes steidzīgai mammai

Kā iemācīties dzert ūdeni ?

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...