Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Dārza darbi maijā: dārza kalendārs

Dārza kalendārs, attēls no Pixabay.com

Dārza kalendārs, attēls no Pixabay.com

Kaut arī šķiet, ka maijs kā mēnesis ir īsts vasaras mēnesis, jāatceras, ka maijā nereti varam piedzīvot ne tikai salnas, bet pat sniegu, tāpēc dārza darbi jāveic, ņemot vērā laikapstākļus. Netraucēs arī ielūkoties dārza darbu kalendārā un noskaidrot labākās stādīšanas un sēšanas dienas, lai raža padotos īpaši laba. Lūk, arī iepriekš minētais kalendārs.

Kas jādara maijā sakņu dārzā?

Maijs ir īstais mēnesis praktiski jebkuru dārzeņu sēšanai un stādīšanai. Mēneša pirmajā pusē der līdz galam sagatavot dārzu, dobes lielajiem darbiem, parūpēties par siltumnīcu. Siltumnīcās var stādīt tomātus, gurķus, papriku, kabačus. Laukā vari sēt dilles, salātus, spinātus, skābenes, burkānus, bietes, kāļus, rāceņus, redīsus, pupas, zirņus, lai gan sviesta pupiņas un dārza pupas labāk atstāt nedaudz siltākam laikam, jo tām siltums ir labvēlīgāks augšanā. Noteikti vari arī stādīt kartupeļus, kāpostus, kāpostus, ziedkāpostus, brokoļus un sīpolus. Maijā jau jāsāk novākt raža, kas ienākusies, tātad maurloki, redīsi, skābenes un salātlapas.

Labākās sakņu dienas maijā:

  • 10.un 11.maijs
  • 18. un 19.maijs - īpaši labvēlīgas dienas stādīšanai;
  • 27. un 28.maijs - īpaši labvēlīgas dienas stādīšanai.

Kas jādara maijā augļudārzā?

Augļudārzā maijā vari paspēt vēl iestādīt kailsakņu stādus. Ja koki vēl nezied, vari veikt miglošanas darbus. To, starp citu, vari darīt, kad ziedēšana beigusies. Noteikti parūpējies par kociņiem, lai naktīs, kad ir salnas, tie nenosalst. Darāmo darbu sarakstā ieliec arī augļu koku potēšanu, kā arī ogu stādīšanu - zemeņu, brūkleņu un dzērveņu.

Labākās augļu dienas maijā:

  • 7. - 9.maijs
  • 25. un 26.maijs.

Kas jādara maijā košumdārzā?

Maijā arī košumdārzā ir ļoti daudz darāmā: bez laistīšanas un mēslošanas, var stādīt asteres, lefkojas, lauvmutītes, neļķes, jāveic arī zālāja aerācija, lai maija beigās to varētu sākt pļaut. Mēneša otrā pusē (pēc salnām) var sēt cinnijas, begonijas, salvijas, samtenes un citas pret augstumu vārīgākas puķes.

Labākās puķu un lapu dienas maijā:

  • 2. - 6.maijs
  • 12. - 15.maijs
  • 20. - 24.maijs.

Plānojot maija dārza darbus, tev noteikti noderēs arī kāds no šiem rakstiem:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...