Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kā viegli notīrīt krāsu otas un rullīšus pēc remonta?

Krāsu otas un rullīši, foto - stux, Pixabay

Krāsu otas un rullīši, foto - stux, Pixabay

Pareizu krāsošanas rīku iegāde nav lēta, taču augstas kvalitātes otas var būtiski ietekmēt ikviena projekta norisi. Pēc investīcijām krāsošanas materiālos ir loģiski, ka vēlies, lai aprīkojums kalpotu arī turpmāk. Tomēr, ja pareizi netīrīsi krāsas otas un rullīšus vai ļausi krāsai uz tiem nožūt, miskaste būs tuvākais ceļš, kur tās nokļūs. Lūk, kādi soļi jāveic, lai krāsas otas un rullīši ilgi kalpotu, kā arī kā viegli tos notīrīt pēc remonta.

Ieguldi kvalitatīvos krāsošanas rīkos

Labas kvalitātes rīki palīdzēs Tev izskatīties kā profesionāļiem, kas prasmīgi krāsos. Augstas kvalitātes otas un rullīši ne tikai palīdzēs iegūt gludāku, profesionālāku sienu apdari, bet arī kalpos ilgāk. Vienmēr izmanto kvalitatīvus instrumentus un kvalitatīvu krāsu. Tas būtiski mainīs ne tikai krāsošanas darbu pabeigšanu, bet arī krāsošanas vienkāršību un instrumentu ilgmūžību.

Ieteicams izvēlēties otu ar koka rokturi un metāla uzgali, kas savieno sarus ar kātu, jo plastmasas daļas, biežas lietošanas gadījumā, ātrāk saplīsīs. Runājot par sariem, tas izklausās pretrunīgi, taču labāk izvēlēties sarus, kas ir sadalīti vai izplūduši un pēc taustes mīksti. Tā rezultātā tiek iegūta vienmērīgāka tekstūra un asākas līnijas iespiežot.

Runājot par rullīšiem, triks slēpjas pareizā garuma rullītī. Īpaši gludas virsmas var izturēt īsu rullīti, savukārt virsmām ar teksturētām virsmām ir nepieciešams garāks un biezāks rullītis. Vajadzētu arī ieguldīt izturīgā krāsas paplātē, kas ir izturīga un rievota apakšā, lai palīdzētu vienmērīgi sadalīt krāsu uz veltņa.

Sagatavo savus rīkus

Ir dažas lietas, ko vari darīt pirms krāsošanas, lai nodrošinātu, ka kvalitatīvi rīki tiek maksimāli izmantoti. Dažas reizes pārbrauc ar plaukstām pāri otas sariem, lai izkustinātu visus izklīdušos matiņus, kas varētu iekļūt krāsā, kā arī izklāj krāsas paplāti ar plēvi, lai tīrīšana būtu ērta.

Pareiza pauze

Ja ir nepieciešams pārtraukums, nevajadzētu vienkārši atstāt otu vai rullīti krāsas peļķē. Ja izmanto rullīšu paplāti, paņem standarta atkritumu maisu un saliec tajā visu — paplāti, rullīšu rokturi ar veltni un otas, noteikti cieši aizver to, lai gaiss neieplūstu. Uzglabājot izmantotās otas un rullīšus plastmasas maisiņos vai cieši iesaiņotā plastmasas apvalkā, nodrošini to, ka viss gaiss atrodas prom no krāsas virsmas. Ja beidz dienu un vēlies rīkus izmantot atkal no rīta, ietini instrumentus un uzglabā tos ledusskapī. Vienkārši pārliecinies, ka pirms nākamās dienas darba sākšanas ļauj instrumentiem sasilt līdz istabas temperatūrai, pirms krāso ar tiem.

Ātri notīri otas un rullīšus

Vislabāk otas ir iztīrīt pēc iespējas ātrāk pēc krāsošanas. Krāsu ir daudz grūtāk notīrīt, tiklīdz tā ir sākusi žūt, un Tu varat riskēt sabojāt savus instrumentus, ja gaidīsi vairākas stundas, lai pabeigtu darbu. Svarīga ir visu krāsošanas rīku pareiza tīrīšana un uzglabāšana centies mazgāt otas pēc katras lietošanas reizes, tiklīdz esi pabeidzis.

Kā tīrīt otas:

Izmanto siltu ūdeni un nedaudz maigas trauku ziepes, lai notīrītu krāsu no otām, viegli apstrādājot ziepes caur sariem, līdz ūdens izplūst tīrs.

Pēc tīrīšanas ļauj otām un rullīšiem pilnībā nožūt, pirms tās atkārtoti lieto vai novieto uzglabāšanā. Saglabā oriģinālo vāciņu, kas bija otām, kad tās iegādājies. Tie ir lieliski piemēroti, lai saglabātu neskartus sarus un palīdzētu sukai saglabāt sākotnējo formu.

Kā tīrīt krāsas rullīšus:

Izmanto metāla multiinstrumentu ar izliektu malu vai špakteli, noskrāpē lieko krāsu no rullīša vai nu atpakaļ krāsas tvertnē, vai virs atkritumu tvertnes.

Noņem rullīti no krāsas rullīša rāmja un noskalo to ar siltu ūdeni. Ja nepieciešams, vari pievienot nedaudz maigas trauku ziepes, tikai noteikti rūpīgi izskalo, lai nākamais krāsošanas projekts nesāktu putot. Veltnis ir tīrs, tiklīdz ūdens ir dzidrs.

Ļaujiet veltnim pilnībā nožūt, ideālā gadījumā novietojot to vertikāli, lai viena puse nesaplacinātos.

Lai notīrītu krāsošanas rullīša rāmi, izmanto ziepjūdeni un izturīgu tīrīšanas , lai noņemtu nožuvušo krāsu. Rūpīgi noskalo, pēc tam ļauj rāmim nožūt.

Lasi arī:

Kas ir piena krāsas un kādas ir to priekšrocības?

Krāsu psiholoģija – toņi interjerā, kas palīdz koncentrēties, vairo enerģiju vai nomierina.

Kā paša spēkiem nokrāsot koka ēku?

Kā atkārtoti izmantot vecās interjera lietas?

Krāsu otas un rullīši, foto - stux, Pixabay

Krāsu otas un rullīši, foto - stux, Pixabay

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas