Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Ko darīt Lieldienās Rīgā?

Lieldienas, Image by Thanks for your Like • donations welcome from Pixabay

Lieldienas katru gadu ar lielu prieku un tradīcijām tiek atzīmētas visā pasaulē. Arī Rīgā ik gadu tikušas svinēta Lielā diena. Neskatoties uz ierobežojumiem, arī šogad ir iespēja Lieldienas baudīt gan atsevišķās vietās pilsētā, gan attālināti. Lūk, ko darīt Lieldienās Rīgā!

No 20. marta – 4. aprīlim kultūras centra "Iļģuciems" Facebook vietnē un Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības YouTube kanālā Lieldienām tiks veltīts 5 video cikls. Jebkrš interesents varēs noskatīties Lieldienu laika teikas un ticējumus, padomus olu krāsošanā, šūpoļu darināšanā, kā arī būs klausīties muzikālus priekšnesumus, kurus sarūpējuši folkloras kopas "Laiksne" dalībnieki.

No 20. marta plkst. 12.00 kultūras centra "Ritums" YouTube kanālā katrs, kas vēlēsies varēs iepazīt Lieldienu tradīcijas un to nozīmi. Video varēs vērot saules sagaidīšanu, gavilēšanu, šūpoļu kāršanu un pušķošanu, olu krāsošanu, dažādas Lielās dienas rotaļas un citas tradīcijas. Būs iespēja dziedāt līdzi 11 dažādu folkloras kopju ("Grodi", "Garataka", "Vilkači", "Rīgas danču klubs", "Savieši", "Berendejka", "Laiva", "Skandinieki", "Banga", "Budēļi" un "Lāns") dziesmām un klausīties kokles, dūdu un stabules mūziku.

No 19. marta – 11. aprīlim kultūras centra "Imanta" skatlogos būs vērojama izstāde "Nāc nākdama, Liela diena!". Izstādē būs iespējams apskatīt VEF Kultūras pils tautas lietišķās mākslas studijas "Māra" un Kultūras un tautas mākslas centra "Ritums" tautas lietišķās mākslas studijas "Rota" dalībnieku veidotos keramikas darbus un rokdarbus, kā arī varēs izzināt pavasara sagaidīšanas un Lielās dienas latviešu tautas ticējumus, dziesmas un paražas.

Lielās dienas pasākumus atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments. Šī gada Lieldienu programma pieejama tīmekļa vietnē www.kultura.riga.lv.

Lasi arī:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...