Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kur novietot dūmu detektoru?

Photo by Lenka Sluneckova on Unsplash

Photo by Lenka Sluneckova on Unsplash

No šī gada autonomajam ugunsgrēka detektoram jeb dūmu detektoram jāatrodas katrā mājā! Par to, kā izvēlēties dūmu detektoru, jau esam rakstījuši.

Kas ir piemērotākās vietas mājoklī, kur uzstādīt detektorus?

  • Detektoru piestiprina pie griestiem ar komplektā pievienotajām skrūvēm un stiprinājumiem vai vienkārši pielīmē ar abpusējo līmlenti – tas atkarīgs no mājokļa griestu seguma.
  • Dzīvoklī būtu jāuzstāda vismaz viens dūmu detektors, bet privātmājā tam jāatrodas katrā ēkas stāvā.
  • Protams, dūmu detektorus var izvietot arī katrā dzīvojamajā vai saimniecības telpā – proti, jebkur, kur iespējama ugunsgrēka izcelšanās.
  • Vispiemērotākā vieta detektoram ir guļamistabas griesti vai gaiteņa griesti netālu no guļamistabas durvīm.
  • Ja kāda iemesla dēļ detektoru nav iespējams uzstādīt pie griestiem, tad to drīkst izvietot sienas augšdaļā griestu tuvumā, taču ne tieši stūrī starp griestiem un sienu
  • Uz plaukta vai skapja novietots detektors savas funkcijas nevarēs pildīt pilnībā. Ugunsgrēka gadījumā dūmi vispirms koncentrējas tieši pie griestiem un tad sāk spiesties uz leju. Detektors, kas novietots uz plaukta vai skapja, uz dūmiem reaģēs kādu brīdi vēlāk, nekā pie griestiem novietots detektors
  • Viensētās un privātmājās, kur saimniecības ēkas atrodas atsevišķi no dzīvojamajām, varētu būt grūtības dzirdēt signālu – šādos gadījumos vēlams meklēt citus risinājumus un ierīkot automātisko ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes signalizācijas sistēmu, kas palīdzēs sadzirdēt signālu arī guļamtelpās, ja dūmi radīsies saimniecības ēkā atstatus no dzīvojamajām.
  • Tā kā dūmu detektoram būtu jāatrodas arī vasarnīcās un dārza mājiņās, kontrolei par sava īpašuma drošībai noderēs bezvadu signalizācijas un drošības sistēmas ar attālinātas piekļuves iespējām – izmantojot lietotni telefonā.
  • Dūmu detektorune iesaka likt privātmāju un dzīvokļu virtuvēs, jo tā ir telpa, kurā notiek ēdiena gatavošana, kas var veicināt nepārtrauktas viltus trauksmes. Tāpat to labāk neuzstādīt vannas istabā, bet fokusēties uz telpām, kur cilvēki guļ un atpūšas – vietām, kur cilvēks pret ugunsgrēka briesmām atrodas pavisam neaizsargātā stāvoklī.

Atbildes uz citiem jautājumiem par dūmu detektoriem meklē šeit: viss par dūmu detektoriem.