Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Pieci iemesli, kāpēc meža apsaimniekošanu uzticēt profesionāļiem

Foto by jplenio - mežs, pixabay.com

Foto by jplenio - mežs, pixabay.com

Meža īpašnieks, tas skan šiki, vai ne? Bet ko patiesībā nozīmē rūpēties par mežu tā, lai neizsaimniekotu dabas resursus nesaprātīgi, ilgtermiņā iegūtu no īpašuma stabilu un vienmērīgi plānotu peļņu un veiktu sistemātiskas darbības meža sakārtošanai, labiekārtošanai un uzturēšanai. Mūsdienās nav jābūt ekspertam visā, bet ir svarīgi zināt, kur meklēt profesionālu meža apsaimniekotāju palīdzību, nodrošinot meža īpašniekam atbalstu, sniedzot kā šodienai, tā nākotnei.

Meža sakārtošana

Veselīgs, ilgtspējīgs un vērtīgs mežs būs tikai tad, ja tas tiks kopts. Tas ir mīts, ka mežs kvalitatīvi atjaunojas pats no sevis, bez cilvēka iesaistes. Piesaistot meža sakopšanai un uzturēšanai atbildīgu un profesionālu meža apsaimniekotāju, būsiet parūpējušies par pakāpenisku un stabilu meža atjaunošanu.

Meža ražības paaugstināšana

Ierasts, ka meža apsaimniekotāji sastāda plānu (pieciem, desmit , divdesmit vai vairāk gadiem) un ar īpašnieku vienojas par darbībām, kas pakāpeniski paaugstinātu meža ražību un nākamās paaudzes, kurām mežs tiks atstāt mantojumu, saņemt to ne sliktākā apjomā un kvalitātē, kāds tas ir tagad.

Vislielākais finansiālais ieguvums

Mūsdienīgas meža apsaimniekošanas kompānijas, balstoties ne tikai uz nozares pieredzi, bet arī uz jaunākajiem pētījumiem un riska izvērtējumu, veiks aprēķinus un prognozes, kā gudrāk un saprātīgāk mežu sakopt, lai gūtu maksimāli lielāko finansiālo izdevīgumu no meža tagad un ilgtermiņā.

Sakārtota dokumentācija un likumu ievērošana

Profesionāls meža apsaimniekotājs palīdzēs tikt galā arī ar meža dokumentāciju, jo nereti nezināšana un nesakārtoti dokumenti liedz iespēju pieteikties dažāda veida finansiālajam atbalstam.

Baudāma estētiskā vide

Kas ne mazāk mazsvarīgi, tad sakopts un sakārtots mežs ir būtiska ainavas sastāvdaļas estētiskā vērtība, kas priecēs gan tā īpašnieku, gan visus, kam mežu nāksies uzlūkot dienu no dienas.

Protams, ne mazāk svarīgs ir jautājums, cik tad man izmaksās profesionālu meža apsaimniekotāju piesaiste, un vai es maz to varu atļauties? Latvijas prakse pierāda, ka ir daudz un dažādu veidu, kā par mežu parūpēties un nemaksāt par to papildus, tāpēc ļoti svarīgi izvēlēties uzticamu meža apsaimniekotāju. Svarīgi noslēgt līgumu un sekot līdzi dokumentācijai un reāli veiktajām darbībām. Ja tomēr meža īpašuma saglabāšana īpašumā šķiet pārāk lielas “klapatas”, arī meža īpašuma, cirsmas pirkšanā noteikti iesaistiet profesionāli, kurš gan samaksās adekvātu meža iepirkuma cenu, gan turpinās par īpašumu pienācīgi rūpēties arī nākotnē.

Raksts tapis sadarbībā ar LOGSETER.

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...