Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Psihoterapeits Artūrs Miksons izsakās skarbi - sieviete izaudzināt vīrieti nevar

Artūrs Miksons - ekrānuzņēmums

Artūrs Miksons - ekrānuzņēmums

Raidījumā "Māmiņu klubs" ir lielā intervija ar psihoterapeitu Artūru Miksonu par tēva lomu ģimenē, kurš jau vairākkārt ir uzsvēris, ka sieviete izaudzināt vīrieti nevar un, ka tēviem arī ir jāvelk robežas starp sevi un meitu.

Psihoterapeits norāda, ka jānodala ir vai mēs runājam par tēvu un viņa attiecībām ar bērnu, vai runā par vīrieša lomu ģimenē, kas ir daudz kompleksāk.

Tēva loma šodien daudz, kur tiek skatīta kopā ar mātes lomu. Māte ņem rūpi par māju un bērniem, jo ir kopā ar viņiem no dzimšanas, savukārt tētis - tad piepalīdz un ir kā piedēklis ģimenei. Miksons norāda, ka tam tā nevajadzētu būt.

Miksons norāda, ka viņš jau vairākkārt ir norādījis, ka sieviete izaudzināt vīrieti nevar, jo viņa ir bioloģiski savādāk veidota. Sieviete nevar iemācīt čalim - būt stabilam, drošam, agresīvam veselīgā nozīmē - nevar. Ir ļoti liela nozīme, ka puišiem augot tiek iemācīts apieties ar savu agresiju. Psihoterapeits norāda, ka tēva uzdevums ir jau agrīnā vecumā mācīt un runāt ar dēlu, kā tikt galā ar savu agresiju un atdalīt dēlu no mātes.

Miksons norāda - ka tieši tas pats ir arī ar meitām. Tēvam ir milzīga loma sievietes pašapziņas veidošanā. Ir divas galējības - dēli ir tuvāki mammām un meitas - tēviem. Ir mūžīgās diādes - māte nepalaiž vaļā dēlu un pieaugot dēlam māte ir starp dēlu, viņa draudzeni - tieši pa vidu. Izveidojās tāds trīsstūris.

Otrs tāds pats trīsstūris ir sieviešu pusē - Tētis visu var. Tētis var visu izdarīt, tētis var visur aizbraukt, visu atvest. Miksons norāda, ka, protams, ka tētis visu var un izdarīs. Un, ja šī dabiskā atdalīšanās meitai no tēva nav notikusi un robeža nav novilkta - tad arī šeit būs tāds pats trīsstūris.

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...