Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Speciālista ieteikumi – kas noteikti jāņem vērā, izvēloties logus

pexels.com

Kad pienācis laiks mainīt vecos logus, daudzi var justies apmulsuši, jo piedāvājums ir plašs un daudzveidīgs. Mērķis, iegādājoties jaunus logus, parasti ir viens – atrast piemērotāko logu veidu par labāko cenu, kas pildīs visas funkcijas un kalpos godam. Lai tas izdotos, vērts meklēšanas procesam pieiet kritiski un apdomīgi.

Kādas kļūdas pircēji visbiežāk pieļauj izvēloties un pasūtot logus?

1. Meklē lētāko cenu un beigās iegūst vislētāko logu, visprimitīvāko montāžu un, iespējams, papildizdevumus tuvākā vai tālākā nākotnē.

Salīdzinot dažādus cenu piedāvājumus, jāinteresējas, kas tieši ir iekļauts nosauktajā cenā – vai tikai logs (un konkrēti kāds –stikla pakešu veids/ krāsa/siltumizolācijas koeficients), vai iekļauta arī montāža, aiļu apdare, būvgružu izvešana, palodzes.

Jo, izvēloties lētāko, bieži sākumā dotās tāmes, sāk “aug”. Tāpēc vienmēr izdevīgāk ir pieprasīt cenu piedāvājumu rakstiski, lai var salīdzināt pilnu informāciju un pārbaudīt, vai iekļauts viss nepieciešamais, kā arī vai cena norādīta ar PVN.

2. Izvēlas logus iegādāties šaubīgos uzņēmumos bez pilnvērtīgiem maksājuma dokumentiem un līguma, tādejādi riskējot nokļūt krāpnieku nagos. Tā kā logu iegāde nav lēts prieks - visdrošākie ir maksājumi, kas veikti caur banku, lai vajadzības gadījumā ir neapstrīdami pierādījumi.

3. Samazina logu veramo daļu skaitu, vēloties ietaupīt. Tas var izraisīt divu veidu nepatikšanas:

  • Telpā bez veramiem logiem (it īpaši karstās vasarās) tomēr var rasties akūta nepieciešamība pēc vēdināšanas.
  • Logu mazgāšana – visticamāk nebūs pārāk ērta, ja 9. stāvā nāksies kārties ārā un ar birsti garā kātā censties nomazgāt 1,5m platu stiklu.
  • Neņem vērā ēkas kopējo dizainu. Ēku dizains ir apstiprināts un saskaņots būvvaldē, tāpēc patvaļīgi mainot logu dalījumu (vizuālo skatu), var sanākt nākotnē atkal veikt logu maiņu vai citādā veidā atjaunot ēkai atbilstošu logu izskatu. Ir iespējams izgatavot dažādu formu logus un piemērot to krāsu dizainam, piemēram, ārējo krāsu izvēloties atbilstošu ēkai, bet iekšējo – pēc savas gaumes.

Ko pircēji parasti nezina par logiem?

Mūsdienīgi logi var būt ne tikai silti, tāpēc iegādājoties jaunus logus, noteikti jāņem vērā papildus iespējas, ko var nodrošināt atbilstoši izvēlēts logs:

  • Drošība – pirmajiem stāviem ieteicama pretuzlaušanas furnitūra, kas neļaus garnadzim ar laužņa palīdzību klusām tikt iekšā telpā. Tāpat ir vērts padomāt par bērnu drošību – ir pieejama īpaša atslēga, kas ierobežo iespēju atvērt logu pilnībā, bet vienlaikus ļauj lietot atgāzto vērtnes pozīciju (vēdināšanas režīmu).
  • Klusums – dzīvojot skaļas ielas tuvumā, iespējams izvēlēties stiklojumu ar palielinātu skaņas izolāciju. Tas ļaus nodrošināt pilnvērtīgu naktsmieru vai patīkamu vidi bērnistabā.
  • Dizains – ir iespēja izvēlēties dekoratīvas vai tonētas stikla paketes, lai paslēptos no nevēlamiem acu skatieniem
  • Vēsums vasarā – mūsdienās ir iespēja izmantot efektīvu aizsardzību karstuma iekļūšanai telpās, neaptumšojot tās.

“Labo Logu aģentūra” speciālisti atgādina, ka katrs logs tiek izgatavots individuāli, tāpēc var izvēlēties dažādu parametru logus, atbilstoši katras telpas īpašībām – piemēram, garāžai vienkāršākus, guļamistabai klusākus, virtuvei ar aizsardzību pret saules karstumu.

Un vienmēr vajag atcerēties, ka vislabākais rezultāts iegūstams, abām pusēm aktīvi sadarbojoties , tāpēc – pārbaudiet dokumentus, iepazīstieties ar nosacījumiem un jautājiet, ja ir neskaidrības!