Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Sunim vai kaķim ērce: ko darīt?

Pixabay.com

Pixabay.com

Šie infekciju slimību pārnēsātāji - ērce - ir bīstamas ne tikai cilvēkiem, jo spēj inficēt ar ērču encefalītu un Laima slimību, bet arī Tavam mīlulim. Ērču dēļ suns var saslimt ar babeziozi, anaplazmozi un erlihiozi, kas dažos gadījumos var beigties letāli, savukārt kaķis no ērces var inficēties ar tādām slimībām kā boreliozi jeb Laima slimību un arī babeziozi. Tāpēc ir svarīgi rūpēties, lai Tavam čeptrkājainajam draugam ērces nenāk klāt, kā arī atbrīvoties no tām, ja reiz ērcei ir izdevies sunim piesūkties.

Kā pareizi izņemt ērci?

Ērce ir jāizņem pēc iespējas ātrāk. Nedrīkst paļauties, ka tā pati izkritīs: Jo ilgāk ērce ir piesūkusies, jo lielāka iespēja baktērijām pārvietoties dzīvnieka organismā.

Ērci var izvilkt ar speciāli tam paredzētiem līdzkļiem. Veterinārajās aptiekās ir nopērkams instruments, kas atgādina āķīti. To novieto starp ērci un dzīvnieka ādu un ar rotējošām kustībām ērci izceļ. Procedūru nedrīkst veikt ar kailām rokām, tāpēc pirms tam uzvelc gumijas cimdus. Tāpat ērci, velkot ārā, nedrīkst to saspiest, jo brūcē var nokļūt baktērijas.

Agrāk bija mīts, ka uz ērces, pirms izņemšanas, ir jāuzlej spirts vai eļļa. Tā nederi! Tas var izraisīt Tavam mīlulim vemšanu un tādējādi paātrināt baktēriju nokļūšanu dzīvnieka organismā.

Ja Tev šāda speciālā instrumenta nav, vari izmantot parastu pinceti un ar rotējošām kustībām ērci izvilkt.

Pēc tam brūci vajadzētu apstrādāt ar kādu dezinficējošu šķidrumu.

Izņemto ērci iznicīni, vislabāk, sadedzinot.

Ja ērču izņemšana sagādā Tev grūtības, griezies pēc palīdzības veterinārajā klīnikā, kur to izdarīs vetārsts.

Kā suni un kaķi pasargāt no ērču piesūkšanās?

Dzīvniekiem pret vairākām ērču izraisītām slimībām ir pieejamas vakcīnas, bet tās ne vienmēr ir absolūti drošas, tāpēc, pirms to lietošanas, noteikti ir jākonsultējas ar vetārstu. Tāpat veterinārārstiem Latvijā ir pieejami testi, ar kuru palīdzību piesūkušās ērces var izmeklēt un noskaidrot, vai tās satur Laima slimības izraisītājas baktērijas. Tas ļaus uzsākt nepieciešamo ārstēšanu ātrāk, pirms mīlulim ir parādījušies slimības simptomi.

Veterinārajās aptiekās un zoopreču veikalos ir iespējams iegādāties pretērču kaklasiksnas. Tās paredzētas ērču un blusu iznīcināšanai un arī ērču atbaidīšanai jeb invāzijas profilaksei. Šādas kaklasiksnas tiek ražotas gan suņiem, gan kaķiem. Iedarbība pēc kaklasiksnas uzlikšanas ilgst vairākus mēnešus, kuru laikā no siksnas izdalās speciāla viela, kas pasargā dzīvniekus no bīstamo kukaiņu piesūkšanās. Ir pieejami arī speciāli pilieni, ko iepilina dzīvniekam skaustā. Efekts, līdzīgi kā kaklasiksnām, saglabājas vairākus mēnešus. Pirms izvēlies kādu no tiem, vari pakonsultēties ar veterinārārstu vai zooveikalā ar pārdevēju, kura paskaidros par katru no tiem vairāk un arī izstāstīs, kā tos pareizi lietot.


Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...