Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Vasara nav aiz kalniem – sākam gatavot savu auto vasaras sezonai

VanveenJF, Unsplash.com

VanveenJF, Unsplash.com

Tā vien šķiet, ka šogad pavasara nojausmas gaisā jūtamas krietni agrāk, nekā citus gadus, līdz ar to, drošu sirdi var uzsākt gatavošanos vasaras sezonai un tai sagatavot arī savu auto.

Kad un ar kādām vasaras riepām nepieciešams aprīkot auto?

Ziemas riepas ar radzēm atļauts izmantot no 1. oktobra līdz 1. maijam, savukārt automašīnām ar ziemas riepām jābūt obligāti aprīkotām no 1. decembra līdz 1. martam.

Tāpat kā ziemas riepām, arī vasaras riepām ir noteikt minimālais riepu protektora dziļums. Tas ir 1, 6 mm. CSDD ir noteikusi arī maksimālo riepu ekspluatācijas laiku un tas ir pieci līdz seši gadi. Pēc šī termiņa riepas vairs nav ne tik drošas, nedz arī piemērotas satiksmei. Gan par riepu vecumu, gan protektora dziļumu automašīnas īpašnieks var mēģināt noteikt pats vai arī vērsties pēc konsultācijas pie profesionāļiem.

Kur riepas nomainīt īpaši izdevīgi?

Lai nebūtu jāgaida garās rindās, pieteikt riepu maiņu auto servisā var vēlams laicīgi. Tāpat arī piesakot riepu maiņu ar laika rezervi, iespējams tikt pie dažādiem izdevīgiem piedāvājumiem. Piemēram, autoserviss ‘’ Iglit’’ piedāvā 10 % atlaidi riepu maiņai, visiem tiem klientiem, kuri šajā autoservisā būs veikuši automašīnas tehniskā stāvokļa pārbaudi.

Ko vēl būtiski pārbaudīt pirms pavasara/ vasaras sezonas?

Autoservisa ‘’ Iglit’’ profesionāļi pirms pavasara/ vasaras sezonas sākuma iesaka visiem automašīnu īpašniekiem veikt:

  • Automašīnas bremžu pārbaudi
  • Balstiekārtu pārbaudi
  • Tehnisko šķidrumu ( dzesēšanas šķīdumu, motoreļļu, transmisijas eļļas, bremžu šķīduma) pārbaudi.

Tāpat arī sākoties pavasara/ vasaras sezonai katra automašīna būtu pelnījusi virsbūves mazgāšanu – vaskošanu. Ļoti ieteicami būtu veikt arī gaisa kondicionēšanas sistēmas apkopi.


Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...