Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Zobārsts skaidro, kādēļ nevilcināties ar zobu implantu ievietošanu

Zobu sāpes (Image by Sammy-Williams from Pixabay)

Ja nācies zaudēt zobu, tad atrisinājums atgūt skaistu smaidu ir zobu implanta ievietošana. Zoba neesamība rada ne tikai estētiskas dabas diskomfortu, bet arī ir pamats citām veselības problēmām. Noskaidro, kādēļ nevicināties ar zobu implanta ievietošanu.

Kādas sekas rada iztrūkstošs zobs?

Iztrūkstošs zobs bojā ne tikai smaidu un veicina emocionālu diskomfortu, bet arī dažādu slimību veidošanos. Nespēja kārtīgi sagremot ēdienu veicina zarnu trakta slimību attīstīšanos. Ja zaudētais zobs netiek aizvietots, tad trūkstošā zoba dēļ notiek blakus zobu nobīde, līdz ar to mainās sakodiens. Tas veicina priekšlaicīgu sejas novecošanu. Gadījumā, ja trūkst vairāki zobi, tas var izraisīt žokļu locītavas sāpes.

Kādēļ izvēlēties tieši zoba implantu?

Salīdzinot ar citām zoba atjaunošanas metodēm, zobu implantam ir vairākas priekšrocības. Galvenā no tām - atšķirībā no zobu tilta, ievietojot zoba implantu, netiek slīpēti blakus esošie zobi, kas padara tos trauslākus un veicina slīpēto zobu bojāšanos. Slīpētos zobus bojā arī ēdiena atliekas, kas sakrājas zem zobu tilta. Implantēts zobs ir praktiski neatšķirams no dabīgā – atšķirību var noteikt tikai zobārsts, veicot mutes dobuma apskati, tādējādi radot maksimāli estētiski rezultātu.

Kā notiek implantācijas procedūra?

Pirms zobu implantēšanas tiek veikts mutes dobuma izmeklējums, kur izvērtē zobu kaulu kvalitāti un to daudzumu, pielietojot 3D rentgenu. Ja nepieciešams, tiek veikta kaulu augmentācija jeb kaula pieaudzēšanas procedūra. Operācija norit vietējā anestēzijā, izmantojot pacienta pašu kaulu vai biomateriālus – kaula aizvietotājus.

Implantācijas operācijas laikā žokļa kaulā tiek ievietota speciāla skrūve, uz kuras jau pēc tiek piestiprināts zoba funkcijai un izskatam mākslīgs zoba kronītis. “Ģimenes zobārstniecība” implantācijai izmanto Straumann zobu implantus, kas pārklāti ar unikālu pārklājumu, lai veicinātu kaulu audu atjaunošanos. Atkarībā no pacienta individuālās situācijas, pastāv iespēja, ka var veikt tūlītēju implantāciju, kad implantus iespējams ieskrūvēt uzreiz pēc zoba izraušanas, un dažreiz arī pagaidu kronītis ir uzliekams uzreiz.

Procedūra ir vienkārša, ātra un nesāpīga, to paveic 30 – 60 minūšu laikā. Operācijas laikā tiek izmantota vietējā anestēzija. Gandrīz 100% gadījumos implanti var kalpot nevainojami visa mūža garumā.

Zobu kronīšu veidi

Kronīša estētiskais izskats, cena un kalpošanas laiks ir atkarīgi no zobu kronīšu ražošanas tehnoloģijas, tehniķa pieredzes un izvēlētā materiāla zobu kronīšu izgatavošanai. Materiāli, no kā tos izgatavo:

· Plastmasa

· Metāls

· Keramika

· Stikla keramika

· Cirkonija keramika

Zobu implantu kopšana

Tāpat kā dabīgos zobus, arī zobu implantus nepieciešams kopt regulāri, apmeklēt zobārstu un higiēnistu. “Ģimenes zobārstniecības” speciālisti palīdzēs uzturēt mutes dobuma veselības stāvokli kārtībā, lai smaids būtu skaists!

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...