Вы используете старую версию браузера, некоторые интерфейсы могут работать. Мы рекомендуем вам обновить ваш браузер!

Kāpēc suns krāc un ko darīt?

Franču buldogs, suga, kas mēdz krākt, Photo by Creative Workshop from Pexels

Franču buldogs, suga, kas mēdz krākt, Photo by Creative Workshop from Pexels

Suņi arī krāc un nereti tik skaļi un daudz, ka saimniekam nākas dzīvot ar ausu aizbāžņiem. Ja suns krāc jau no bērnības miega laikā un visādi citādi pa dienu ir aktīvs, priecīgs, labi ēd, tad krākšana neliecina par veselības traucējumiem, visdrīzāk, tā ir paša suņa vai sugas īpatnība. Tomēr vairāk uzmanību suņa krākšanai jāpievērš, ja tā nav sunim ierasta jau no mazotnes un ir radusies pēdējā laikā, kā arī ja suns krāc dienas laikā, ne tikai guļot.

Krākšana ģenētikas dēļ

Daudzas suņu sugas krāc ģenētikas dēļ. Suņi, kuriem plašs galvaskauss, bet paši ir īsi, piemēram, bokseri, mopši, angļu un franču buldogi un citi sugu pārstāvji, krāc ģenētikas dēļ. Elpošanas problēmas, krākšana, sēkšana, karstuma neiecietība mēdz piemist daudzām suņu sugām, ar platiem galvaskausiem.

Daudzām šķirnēm ir šauras nāsis, kas nav pietiekami efektīvas pilnvērtīgai gaisa plūsmai, tas var radīt šņākšanu. Arī mīkstās aukslējas var radīt krākšanu suņu sugām, kurām tās ir pagarinātas.

Palielināts ķermeņa svars

Palielināts ķermeņa svars var būt par iemeslu krākšanai, jo rīkles vai mīkstās aukslējas audi arī mēdz pietūkt, kā rezultātā kļūst “trokšņaini”. Taču krākšana nav vienīgās problēmas, kas var rasties palielināta svara dēļ. Suņiem var rasties locītavu problēmas un sirds slimības. Apgrūtinātas pārvietošanās dēļ, kas ir dēļ liekā svara, suns var arī krist un gūt traumas.

Krākšana dēļ vecuma

Vecums arī var būt iemesls suņa krākšanai. Ar gadiem kakla aizmugurējās daļas muskuļi pavājinās.

Krākšana ārējo kairinātāju dēļ

Putekļi, dūmi, ziedputekšņi un pelējuma sporas dažkārt var izraisīt skaļāku krākšanu, it īpaši alerģiskiem suņiem. Reizēm pats kairinātājs var iestrēgt suņa deguna iekšpusē un pat būt ar aci pamanāms, piemēram, zāles stiebrs vai koka skaida. Parasti, ja suns krāc ārējo kairinājumu dēļ, tie arī bieži šķauda, lai atbrīvotos no svešķermeņa.

Krākšana veselības problēmu dēļ

Krākšana bieži novērojama suņiem ar deguna, rīkles vai mīksto aukslēju slimību gadījumos. Nopietnāku slimību gadījumos arī var rasties pēkšņa krākšana un šņākšana, tādēļ, ja suns nav krācis kopš mazotnes, tas jāatrāda veterinārārstam.

Lai arī zobu problēmas šķiet neparasts iemesls krākšanai, ir suņi, kam zobu saknes mēdz būt izteikti garas un sniegties pat līdz suņa deguna zonai, gadījumos, ja zobs ir sabojājies un radusies kāda zobu infekcija, tas var izraisīt suņa deguna iekaisumu un krākšana rodas sekundārā veidā. Tāpat arī zobu infekcijas var izraisīt kakla aizmugurējās sieniņas iekaisumu, kas rezultējas ar krākšanu.

Miega stāvokļa ietekme uz krākšanu

Iespējams, ka pie krākšanas vainīga poza, kādā suns guļ. Ja tas ir nolicis galvu tā, ka tiek nospiests kakls, suns var krākt un sēkt guļot. Arī gulēšana uz muguras var radīt balsenes nosprostojumu, kā dēļ suns var krākt, gluži kā cilvēkiem. Ja suns krāc gulēšanas pozas dēļ, tad ievērosi, ka to mainot, suns pārstās krākt.

Kad suņa krākšanai jāpievērš vērība?

Vērību noteikti jāpievērš gadījumā, ja sunim krākšana ir jauna uzvedība, turklāt ne tikai miega laikā. Tādā gadījumā tā var liecināt par saslimšanu, tādēļ ir svarīgi to atrādīt veterinārajam ārstam, lai varētu atklāt krākšanas cēloni un novērst to.

Kā samazināt suņu krākšanu?

  • Seko veterinārārsta norādījumiem un veic pienācīgu suņa ārstēšanu, ja krākšanas iemesls ir slimība.
  • Ja sunim ir palielināts svars, noteikti jāietur diēta ķermeņa svara samazināšanai. Izvēlies piemērotu barību!
  • Alerģiskiem suņiem seko līdzi pastiprināti un noteikti gādā, lai ir pieejamas pretalerģijas zāles, ko iegādājies pēc ārsta norīkojuma veterinārajā aptiekā.
  • Ja suņa krākšanas iemesls ir pārāk sauss gaiss, tad jāparūpējas, lai gaiss telpā ir mitrināts.
  • Ja suns slikti pacieš karstumu, tad rūpējies par to, lai telpa, kurā tas uzturas, ir vēsa un sunim komfortablā temperatūrā. Ja nepieciešams, dzesē to.
  • Ērtāka gulēšana var mazināt krākšanu, tādēļ pavēro, vai dzīvniekam ir ērta guļamvieta. Ja nepieciešams, vari tam iegādāties apaļu suņu gultu vai kādu mīkstu paklāju.

Lasi arī:

Загружаем...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...