Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Populārākās suņu un kaķu slimības un to pazīmes

Suns un kaķis, foto no Pixabay

Suns un kaķis, foto no Pixabay

Arī mūsu mīluļi mēdz slimot. Bieži vien slimību pazīmes suņiem un kaķiem slimības sākumā nav izteiktas un mēs mēdzam nepievērst tām uzmanību, tomēr tās var liecināt par nopietniem veselību traucējumiem. Laicīga vēršanās pie veterinārārsta var palīdzēt neidzīvoties nopietnos veselības traucējumos. Kopā ar “IKAROSS” veterināro klīniku apkopojuši populārākās suņu un kaķu slimības un simptomus, kam jāpievērš uzmanība.

Urīnpūšļa vai urīnceļu slimības bieža urinācija, nereti bez rezultāta, tramīgums un nervozitāte. Skaļa ņaudēšana kaķiem vai smilkstēšana suņiem urinācijas procesā liecina par sāpēm. Pārmērīgi bieža sevis apmazgā dzimumorgānu apvidū, kā rezultātā var izkrist apmatojums. Asins piejaukumi urīnam un urīna smakas izmaiņas.

Periodontīts / zobu slimības – pietūkušas un asiņojošas smaganas, smaganu atkāpšanās, nevēlēšanās ēst, slikta elpa, barības košļāšana ar vienu mutes pusi, pietūkums ap muti un grūtības norīt barību.

Hroniskas nieru slimības, nieru mazspēja - apetītes pasliktināšanās, vemšana, bieža dzeršana un urinēšana. Izmainīta uzmanība, novājēšana, taukains apmatojums, aizcietējumi.

Vemšana / kuņģa darbības traucējumi – apgrūtināta ēšana, rīšana, ēdiena atgrūšana.

Pārmērīgs vairogdziedzera hormons – pastiprināta dzeršana un urinēšana, uzvedības izmaiņas, pastiprināta sirdsdarbība, nespodrs apmatojums, vemšana, caureja, svara zudums pie palielinātas apetītes.

Caureja / zarnu trakta traucējumi un iekaisumi – vemšana, šķidri izkārnījumi, svara un apetītes zudums.

Diabēts – svara zudums, palielināta apetīte, pastiprināta dzeršana un urinēšana, letarģija.

Augšējo elpceļu infekcijas – šķaudīšana, izdalījumi no acīm un deguna, pastiprināta rīšana, klepus, paaugstināta ķermeņa temperatūra, apātija un letarģija, iekšējā plakstiņa izvirzīšanās uz āru.

Limfomas – apetītes un svara zudums, ilgstoši nedzīstoši iekaisumi un rētas, agresivitāte sāpju dēļ, zemādas veidojumi mezgliņu formā.

Ādas alerģijas un infekcijas – kasīšanās, berzēšana, skrāpēšana un laizīšana. Ādas sabiezējumi, kreveles, lobīšanās, izsitumi, apsārtums, nepatīkama ādas smaka un apmatojuma izkrišana.

Ausu infekcijas – ausu kasīšana, galvas purināšana, ausu nokarāšanās, izdalījumi no ausīm.

Artrīts – ierobežota aktivitāte vai mazaktivitāte, grūtības pārvietoties, sāpju izrādīšana pieskaroties pie locītavām, locītavu deformācijas, klibošana, pastiprināta miegainība, apātija.

Mīksto audu traumas (zilumi vai kontūzijas) – nespēja piecelties, sāpju izrādīšana, nedabisks ekstremitāšu stāvoklis, piemēram, nokarājusies ķepa, gulēšana uz viena sāna, aizdusa, deguna asiņošana, au ābolu apsārtums, koordinācijas traucējumi, ažāda izmēra acu zīlītes, urīna trūkums, nomāktums.

“IKAROSS” veterinārajā klīnikā strādā labākie un draudzīgākie veterinārie speciālisti, kuri ātri un kvalitatīvi noteiks diagnozi Jūsu mīluļa slimībai, kā arī veiks nepieciešamo palīdzību un aprūpi ne tikai suņiem un kaķiem, bet arī eksotiskajiem mājdzīvniekiem.

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...