Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kāpēc iekštelpām nepieciešama gaisa mitrināšanas sistēma?

pixabay.com

pixabay.com

Noteikti esi dzirdējis kādu sakām “darbā ir ļoti sauss gaiss, tāpēc nejūtos labi”, un noteikti nesapratnē esi pasmaidījis un pamājis ar galvu, izliekoties, ka saproti par ko ir runa, lai gan patiesībā nemaz nenojaut, ko nozīmē “sauss gaiss” un ko “mitrs gaiss”. Izrādās, ka tas, kāds ir mikroklimats telpās ir ļoti nozīmīgi, un var pat ietekmēt ikviena veselību, tāpēc ir svarīgi zināt, kāpēc nepieciešama gaisa mitrināšana.

Kā sauss gaiss var kaitēt veselībai?

Liela daļa cilvēku nezina, ka pārāk sauss gaiss kaitē veselībai. Parasti pie kādiem simptomiem, kas raksturīgi personām, kas ilgstoši uzturas telpās ar sausu gaidu, tiek vainota saaukstēšanās, alerģija vai tiek atrasts kāds cits attaisnojums. Reti kurš iedomājas, ka pie veselības problēmām vainīgs sausais gaiss.

Sauss gaiss izraisa:

  • Ādas kairinājumu, niezi
  • Deguna asiņošanu
  • Kairinošu sajūtu kaklā
  • Aizliktu degunu
  • Kņudošas, sausas acis
  • Astmas uzliesmojumu
  • Sausa mute un lūpas
  • Galvassāpes
  • Citas alerģiska rakstura pazīmes

Turklāt, guļot sausā gaisā vai ilgstoši atrodoties telpās, kurās ir sauss gaiss (lielveikals, birojs, kino, teātris u.c.), cilvēks sāk palikt īgns, noguris un neapmierināts.

Kādam ir jābūt gaisa mitrumam telpās?

Ieteicamais gaisa mitrums iekštelpās var svārstīties no 40-60%. Ja tas pārsniedz 60%, tad jāsāk uztraukties un jādomā par gaisa žāvētāja iegādi, jo pārlieku augsts mitruma līmenis ir otra galējība, kas izraisa cita rakstura slimības, piemēram, attīsta sēnīti un alerģijas. Lai pārbaudītu gaisu iekštelpās nepieciešama klimata kontroles ierīce, kas diagnosticē precīzu mitruma līmeni. Ja mitrums ir zemāks par 40% - vajadzīgs mitrinātājs!

Gaiss kļūst sauss telpās, kuras reti tiek vēdinātas

Tā patiešām ir, īpaši aukstajā sezonā, kad vēlamies iekštelpās patverties no aukstuma, reti kurš izvēlas atvērt logu uz vairāk kā 10 minūtēm un ielaist iekšā svaigo gaisu, tādā veidā nodrošinot optimālu gaisa kvalitāti un mitrumu telpās. Lielākoties mēs uz neilgu laiku atraujam logus un taisām tos ciet, pielīpot pie radiatoriem, lai sasildītos, taču, kā izrādās, karstais gaiss, kas nāk no radiatoriem un citām sildierīcēm padara gaisu sausāku.

Arī darba vietās, teātri, lielveikalā – kad esat redzējuši, ka telpas tiek vēdinātas? Ka visi logi (ja tādi ir) tiek plaši pavērti un svaigais gaiss ieplūst telpās? Neesat, vai ne? Tādā gadījumā ir divi varianti –

  • Telpas netiek vēdinātas, darbinieki neuzrāda labus rezultātus, cilvēki telpās neuzturas ilgstoši un kopējā atmosfēra nav patīkama
  • Ēka ir nodrošināta ar gaisa mitrinātāju sistēmu, lai visi justos komfortabli un neviens neslimotu.

Sauss gaiss darba vietā pasliktina darbinieku produktivitāti!

Gaisa mitruma izmaiņas uz negatīvo pusi ietekmē darbinieku produktivitāti. Telpās, kurās ir sauss gaiss ir grūti uzturēties ilgstoši, smadzeņu darbība tiek traucēta, un nepārtraukti ir dažādas blakus lietas, kas novērš uzmanību, piemēram, kņudošais deguns, sausās acis vai pat elpas trūkums. Organisms nav spējīgs pilnībā atbrīvoties un atjaunoties, ja gaiss nav pietiekami mitrs – tas arī ir galvenais produktivitātes traucēklis. Šī iemesla dēļ ikvienā darba vietā būtu nepieciešams kontrolēt gaisa mitrumu, regulāri pārliecināties par iekštelpu gaisa kvalitāti un aprīkot telpas ar gaisa mitrināšanas sistēmu!

Ja esi nolēmis par labu gaisa mitrināšanas sistēmas ierīkošanai biroja telpās, lielveikalā, kinoteātrī, privātmājā vai kādā citā ēkā, ieskaties “Max Cool” piedāvājumā!

pixabay.com

pixabay.com

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Saturs turpināsies pēc reklāmas