Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Labvēlīgs mikroklimats telpās – kā to radīt?

Gaisa attīrīšana, foto: "JET"

Gaisa attīrīšana, foto: "JET"

Neatkarīgi no tā, vai ik dienas dodaties uz darbu birojā, vai strādājat no mājām, labvēlīgam apkārtējās vides mikroklimatam ir ļoti svarīga nozīme. Tas ne tikai ietekmē darbinieku spēju būt produktīviem visas dienas garumā, bet arī – pilnvērtīgi atpūsties un uzkrāt spēkus mājās. Laikā, kad mūsu veselībai ir tik daudz ārēju apdraudējumu, vienkārši nedrīkst nevērīgi izturēties pret apstākļiem, kuri var radīt papildus risku, pazemināt imunitāti, bet kurus kontrolēt ir mūsu spēkos.

Kas veido labvēlīgu mikroklimatu telpās ?

Mūsu garastāvoklis, pašsajūta un pat veselība bieži ir atkarīga no faktoriem, kas sākumā var šķist mazsvarīgi, piemēram – nelielas temperatūras vai gaisa mitruma izmaiņas, nepietiekams apgaismojums, neērts krēsls, kaitinošas fona skaņas.

Cilvēkam optimālākā gaisa temperatūra cilvēkam ir ap 20 C° un mūsdienās to uzturēt palīdz tehnika – gaisa kondicionieri un sildītāji. Taču šeit būtiski atcerēties, ka šīs sadzīves ierīces ar laiku kļūst par īstiem kaitīgu mikroorganismu perēkļiem. Šo un arī citas ar telpas mikroklimatu saistītas problēmas atrisināt palīdzēs cita ierīce – moderns gaisa attīrītājs.

Otrs svarīgākais mikroklimata faktors ir gaisa mitrums – arī tam būtu jābūt optimālās robežās. Vienādi kaitīgi ir gan pārāk mitrs, gan pārāk sauss gaiss.

Pārāk liels mitrums pasliktina sanitāros apstākļus: uz sienām veidojas pelējums un sēnīte, bojājas ne tikai veselība, bet arī mēbeles, drēbes un produkti. Mitrums parādās dažādu iemeslu dēļ, bet visbiežāk tad, kad mājai nepieciešams kapitāls remonts.

Daudz vienkāršāk ir tikt galā ar situāciju, kad gaiss ir pārāk sauss. Sākoties apkures sezonai, mēs to bieži sajūtam uz savas ādas burtiskā nozīmē – tā kļūst sausa un pat sāk lobīties. Tādēļ kā veselības, tā arī skaistuma labad tādā situācijā ir ieteicams gaisu mitrināt. Vislabāk iegādāties speciālus gaisa mitrinātājus, kuri vēl arī palīdzēs tā attīrīšanai.

Kas apdraud mūsu labsajūtu telpās?

Varētu teikt, ka mūsu labās pašsajūtas galvenais ienaidnieks ir pārmērīga CO2 koncentrācija telpā, jeb, vienkāršāk izsakoties – svaiga gaisa trūkums telpā. Samazinoties skābekļa un palielinoties CO2 daudzumam gaisā, cilvēkiem parādās nogurums, koncentrēšanās grūtības, miegainība, bet, ja situācijas turpinās ilgāku laiku – arī galvassāpes, paaugstināts pulss, bezmiegs un darba spēju zudums.

Gada aukstajā periodā, cilvēkiem ilgas stundas pavadot slēgtās telpās, šādas situācijas var veidoties bieži. Tādēļ stingri ieteicams neatkarīgi no temperatūras aiz loga neaizmirst par regulāru telpu izvēdināšanu, lai nodrošinātu svaiga gaisa piekļuvi.

Pie ikdienas kaitniekiem pieskaitāmas arī smakas. Telpās ar sastāvējušu, nevēdinātu gaisu parasti ir nepatīkams aromāts. Tas var uzsūkties no cigarešu dūmiem, ēdienu gatavošanas un citām ikdienas darbībām. Arī vēdinot telpas, nepatīkamais aromāts reizēm var iekļūt no ielas.

Vēl viens komforta ienaidnieks, ar kuru nākas rēķināties pilsētvidē, ir trokšņu līmenis. Atverot logu, telpā ienāk ielas skaņas – mašīnu motora rūkoņa, remontdarbu troksnis, suņu rejas vai garāmgājēju klaigāšana, kas arī var būt visnotaļ kaitinoši un traucējoši.

Gaisa filtri – risinājums lielai daļai mikroklimata problēmu

Ne gluži ar visām, bet lielu daļu ar telpu mikroklimatu saistīto problēmu lieliski tiks galā kompakta mūsdienīga ierīce – AeraMax gaisa filtrs, ko piedāvā biroja aprīkojuma izplatītājs SIA “JET”.

Piedāvājuma klāstā ietilpst dažādi varianti, piemēroti dažādiem telpu izmēriem, arī speciāli mājsaimniecībām ar maziem bērniem vai mājdzīvniekiem piemēroti modeļi, bet tie visi atbilst sekojošiem parametriem:

  • Gaiss iziet 4 attīrīšanas pakāpes, kas līdz likvidēt līdz 99,97% piesārņojuma.
  • Ogles filtrs likvidē smakas, ķīmisko piesārņojumu un gaisā esošās rupjās daļiņas.
  • True HEPA filtrs aiztur 0,3 mkr. mazas daļiņas, ieskaitot pelējuma sporas, ziedputekšņus, lielāko daļu baktēriju, alergēnus un cigarešu dūmus.
  • Iebūvētā AeraSafe antibakteriālā apstrāde pasargā no baktēriju augšanas, pelējuma un sēnītēm un True HEPA filtra.
  • PlasmaTRUE tehnoloģija momentā likvidē gaisu piesārņojošās vielas, momentā neitralizējot vīrusus un mikrobus.
  • Gaisa attīrītājs ir vienkārši darbināms un apkopjams. “AUTO” režīmā indikatori automātiski novērtē gaisa kvalitātes izmaiņas telpā, uz kā pamata tiek iestādīts atbilstošs attīrīšanas režīms.

Piekritīsit, šis taču ir tieši tas, kas vajadzīgs gaidāmajā epidemioloģiski izaicinošajā ziemā!

Tomēr atcerieties – lai cik optimālu mikroklimatu jums neizdotos radīt iekštelpās, pilnvērtīga ikdiena un labs garastāvoklis nav iedomājami bez kustībām svaigā gaisā! Centieties vismaz pusstundu dienā veltīt pastaigām vai kādai citai aktivitātei ārpus telpām!


Gaisa attīrīšana, foto: "JET"

Gaisa attīrīšana, foto: "JET"

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas