Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Artrīts sunim – kas par to jāzina?

Artrīts sunim, Photo by Ryan Stone on Unsplash

Artrīts sunim, Photo by Ryan Stone on Unsplash

Ja jums ir suns, ļoti iespējams, ka kādu dienu nāksies sastapties ar artrītu, jo tā ir viena no visbiežāk sastopamajām slimībām veciem suņiem. Artrīts ir patoloģisku izmaiņu kopums uz locītavu virsmām. Artrītam var būt daudz dažādu iemeslu, piemēram, trauma, iedzimtas locītavas izmaiņas, infekciju slimības, taču visbiežāk locītavas ar gadiem vienkārši nolietojušās.

Kuras vietas visbiežāk skar artrīts suņiem?

Parasti artrīts suņiem skar gūžas, ceļa, elkoņa un plecu locītavas.

Kā noteikt, vai sunim ir artrīts?

Veciem dzīvniekiem vispirms pamanīsiet izmaiņas aktivitātē. Parādoties izmaiņām locītavās, suns vairs nevēlēsies ilgstoši skriet, spēlēties. Tipiski, ka pēc gulēšanas ir grūti piecelties kājās, suņa gaita ir stīvāka, iespējams, suns klibo. Mājdzīvnieks var nevēlēties kāpt pa trepēm vai lekt dīvānā, kā iepriekš ir darījis. Pamanot kādas no šim pazīmēm, nepieciešams doties pie veterinārārsta, lai izmeklētu dzīvnieku un veiktu rentgenu artrīta diagnozes apstiprināšanai.

Ko darīt, ja dzīvniekam ir uzstādīta diagnoze artrīts?

Lai uzlabotu dzīvnieka labsajūtu un palēninātu artrīta tālāku attīstību, veterinārārsts nozīmēs pretsāpju medikamentus un piedevas, kas satur glikozamīnu un hondroitīnu, un neaizvietojamās taukskābes. Šīs piedevas pasargā locītavu tālāku deģenerāciju, un var tikt dotas ilgstoši. Savukārt, Omega- 3 taukskābes palīdzēs mazināt artrīta radīto iekaisumu locītavās.

Kas ietekmē artrīta izpausmes pakāpi suņiem?

Svarīgs faktors ir suņa svars un atbilstoša diēta. Tāpat kā cilvēkiem izplatīta mūsdienu problēma ir liekais svars, arī suņi cieš no aptaukošanās. Liekais svars – tā ir slodze locītavām. Ja suns jau ir aptaukojies, pēdējais brīdis, lai uzsāktu zemas kaloriju saturošu diētu. Šeit ir variants gan pašiem mājās gatavot, gan iegādāties gatavu barību. Protams, atbilstošai diētai klāt nāk fiziskās aktivitātes – regulāras pastaigas un rotaļas samazinās artrīta attīstību vecumdienās.

Kā palīdzēt sunim, kuram ir artrīts?

Noteikti suņa labsajūta uzlabosies, iekārtojot atbilstošu vidi. Mīksta un silta guļvieta, neslīdošas grīdas ar mīksta paklāja segumu, neslīdošas rampas, lai nav jākāpj pa trepēm, barības un ūdens trauki uz paaugstinājuma – tas viss mazina slodzi uz locītavām un uzlabo suņa ikdienu. Neaizmirstam arī par nagu apgriešanu! Pārlieku gari nagi maina suņa gaitu, jo ir neērti staigāšanai, un nepareiza staigāšana var ietekmēt artrīta izpausmes locītavās.


Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...