Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

5 neveselīgi ieradumi, ko atmest šoziem

Foto: "Pexels"

Foto: "Pexels"

Ziema ir gadalaiks, kad mēs bieži saskaramies ar dažādiem izaicinājumiem, kas saistīti ar mūsu veselību un labsajūtu. Zemā temperatūra, mazāk saules gaismas, vīrusu un baktēriju izplatība, garlaicība un stress ir tikai daži no faktoriem, kas var ietekmēt mūsu fizisko un garīgo stāvokli. Lai tiktos galā ar šiem apstākļiem, mēs bieži pieļaujam dažus neveselīgus ieradumus, kas var šķist kā viegli un ātri risinājumi, bet patiesībā tie var radīt vairāk kaitējuma nekā labuma.

Pārmērīga kafijas dzeršana

Kafija ir populārs dzēriens, kas palīdz mums būt nomodā un uzlabo mūsu koncentrēšanos un produktivitāti. Tomēr, ja mēs dzeram pārāk daudz kafijas, mēs varam radīt sev vairākas veselības problēmas, piemēram, paaugstinātu asinsspiedienu, sirds ritma traucējumus, bezmiegu, trauksmi un dehidratāciju. Tāpēc ir ieteicams ierobežot kafijas patēriņu līdz divām vai trīs tases dienā, un izvairīties no tās dzeršanas vakarā vai naktī. Ja jums ir grūti atteikties no kafijas, jūs varat mēģināt aizstāt to ar citiem dzērieniem, kas satur mazāk kofeīna, piemēram, zaļo tēju, rooibos tēju vai kakao.

Nepietiekams ūdens patēriņš

Ūdens ir būtisks elements mūsu ķermeņa darbībai, jo tas piedalās visos mūsu šūnu, audu un orgānu procesos. Ūdens palīdz mums saglabāt ķermeņa temperatūru, transportēt skābekli un barības vielas, izvadīt toksīnus, mitrināt ādu un gļotādas, un uzturēt mūsu smadzeņu funkciju. Tomēr ziemā mēs bieži aizmirstam dzert pietiekami daudz ūdens, jo mēs nejūtamies tik izslāpuši kā vasarā, un mēs dodam priekšroku siltiem dzērieniem. Tas var novest pie dehidratācijas, kas var izraisīt galvassāpes, nogurumu, sausu ādu, aizcietējumus, urīnceļu infekcijas un citus veselības traucējumus. Tāpēc ir svarīgi dzert vismaz astoņas glāzes ūdens dienā, un vēl vairāk, ja mēs nodarbojamies ar fiziskām aktivitātēm. Ja jums ir grūti dzert tik daudz ūdens, jūs varat pievienot tam citronu, piparmētru, ingveru vai ogas, lai padarītu to garšīgāku un aromātiskāku.

Pārāk daudz laika pavadīšana pie ekrāniem

Ekrāni ir mūsu ikdienas dzīves neatņemama sastāvdaļa, jo tie palīdz mums sazināties, strādāt, mācīties, izklaidēties un būt informētiem. Tomēr, ja mēs pavadām pārāk daudz laika pie ekrāniem, mēs varam radīt sev vairākas veselības problēmas, piemēram, acu nogurumu, galvassāpes, muguras sāpes, miega traucējumus, apetītes zudumu vai svara palielināšanos, atkarību, sociālo izolāciju un garīgus veselības traucējumus. Tāpēc ir ieteicams ierobežot ekrānu laiku līdz divām vai trīs stundām dienā, un izvairīties no to lietošanas pirms gulētiešanas vai pēc pamodināšanas. Ja jums ir grūti samazināt ekrānu laiku, jūs varat mēģināt izmantot dažus trikus, piemēram, iestatīt atgādinājumus, lai pārtrauktu skatīties ekrānu, izmantot laika vadības aplikācijas, lai bloķētu piekļuvi dažām mājas lapām vai sociālajiem tīkliem, vai arī izveidot plānu, kā pavadīt savu brīvo laiku bez ekrāniem.

Smēķēšana un alkohola lietošana

Tie ir divi no visbiežāk sastopamajiem un viskaitīgākajiem ieradumiem, kas var nopietni apdraudēt mūsu veselību un labsajūtu. Smēķēšana un alkohola lietošana var izraisīt dažādas hroniskas un akūtas slimības, piemēram, vēzi, plaušu slimības, aknu slimības, sirds un asinsvadu slimības, nervu sistēmas bojājumus, atkarību, psihozes un citas garīgās veselības problēmas. Turklāt smēķēšana un alkohola lietošana var ietekmēt mūsu izskatu, pašvērtējumu, attiecības, darbu, finanses un dzīves kvalitāti. Tāpēc ir svarīgi atmest šos ieradumus, vai vismaz samazināt to lietošanu līdz minimumam. Ja jums ir grūti atmest smēķēšanu vai alkohola lietošanu, jūs varat meklēt profesionālu palīdzību, piemēram, ārstu, terapeitu, konsultantu, atbalsta grupu vai rehabilitācijas centru, kas var sniegt jums nepieciešamo medicīnisko, psiholoģisko un sociālo atbalstu.

Nepietiekams miegs

Miegs ir būtisks mūsu veselībai un labsajūtai, jo tas palīdz mums atjaunot mūsu ķermeni un prātu, uzlabot mūsu atmiņu, mācīšanās spējas, radošumu un emocionālo stabilitāti, un saglabāt mūsu imunitāti un hormonu līdzsvaru. Tomēr ziemā mēs bieži ciešam no nepietiekama vai traucēta miega, jo mums ir grūti aizmigt vai pamosties, jo mums pietrūkst saules gaismas, kas regulē mūsu diennakts ritmu. Tas var novest pie miega deficīta, kas var izraisīt nogurumu, vāju koncentrēšanos, garastāvokļa svārstības, imūnsistēmas vājināšanos, svara pieaugumu un citus veselības traucējumus. Tāpēc ir svarīgi nodrošināt sev pietiekamu un kvalitatīvu miegu, kas ir vismaz septiņas vai astoņas stundas katru nakti. Ja jums ir grūti iemigt vai uzturēt miegu, jūs varat mēģināt izmantot dažus padomus, piemēram, izveidot regulāru miega grafiku, izvairīties no kofeīna, alkohola un nikotīna pirms gulētiešanas, izslēgt ekrānus un citus gaismas avotus no savas istabas, izmantot relaksējošas tehnikas, piemēram, meditāciju, elpošanas vingrinājumus vai aromterapiju, vai arī konsultēties ar ārstu, ja jums ir nopietni miega traucējumi, piemēram, bezmiegs, apnoja vai narkolepsija.

Foto: "Pexels"

Foto: "Pexels"

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas