Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Polikarbonāta siltumnīcu priekšrocības

Foto: Freepik.com

Foto: Freepik.com

Polikarbonāta siltumnīcas (šeit) ir populāras dārza cienītāju vidū, jo tajās var audzēt dažādus augus vismaz divas reizes gadā. Galvenais iemesls, kāpēc Latvijā daudz tiek izmantots polikarbonāta materiāls, ir tā izturība pret laika apstākļiem un gaismas caurlaidība. Šo materiālu izmantojot siltumnīcu konstrukcijā, iespējams radīt ražīgu vidi augiem bez liela enerģijas patēriņa.

Sagatavošana un vietas izvēle

Pirms polikarbonāta siltumnīcas uzstādīšanas ir būtiski veikt siltumnīcas izvēli (šajā rakstā vairāk) un pareizi sagatavot vietu. Vispirms jāizvēlas vieta ar bagātīgu saules gaismu un labu drenāžu. Pēc tam jāattīra vieta no jebkuras drazas.

Kad teritorija ir izvēlēta un sakopta, jānolīdzina zeme, lai siltumnīcai nodrošinātu stabilu pamatu. Jānovāc arī akmeņi vai lieli grunts sablīvējumi, kas varētu ietekmēt konstrukcijas stabilitāti. Izvēloties uzstādīšanas vietu optimāliem augšanas apstākļiem siltumnīcā, ir svarīgi ņemt vērā tādus faktorus kā vēja virziens.

Pamatu uzstādīšana

Nākamais būtiskais solis polikarbonāta siltumnīcas izveidē ir cieta pamata ielikšana. Jāsāk ar caurumu izrakšanu regulāros intervālos gar katru pusi, tur tiks izvietoti atbalsta stabi.

Pēc caurumu rakšanas jāpiepilda tie ar betonu, lai siltumnīcas karkasam izveidotu izturīgus atbalsta punktus. Pirms betona ieliešanas jānodrošina, lai šie atbalsta stabi būtu vienmērīgi izvietoti un precīzi izlīdzināti.

Pareizi uzstādīti pamati nodrošinās stabilitāti, kas nepieciešama dažādu laikapstākļu izturēšanai visa gada garumā.

Nepieciešamais izmērs un forma

Lai noteiktu nepieciešamo izmēru polikarbonāta siltumnīcai, ir jāņem vērā augu daudzums, ko plānots audzēt un to veidi. Ja plānots audzēt lielākus augus, nepieciešams plašāks telpas apjoms. Savukārt mazāk lietojamai siltumnīcai var būt vienkārša konstrukcija un neliels izmērs.

Svarīgi ir arī ņemt vērā siltumnīcas formu – tiek piedāvātas gan tradicionālās četrstūra siltumnīcas, gan arkas formas konstrukcijas. Katra forma sniedz savas priekšrocības atkarībā no konkrētās situāijas.

Lielam dārzam labāk piemērota liela četrstūra formāta siltumnīca. Arkas formas siltumnīcas ietilps mazāka dārza stūrī vai uz terases.

Polikarbonāta siltumnīcu plusi un mīnusi

Galvenās priekšrocības:

Polikarbonāta siltumnīcas piedāvā daudz priekšrocību. Pirmkārt, tās ir ļoti izturīgas pret laika apstākļiem un triecieniem, kas padara tās par ilgtermiņa ieguldījumu. Turklāt polikarbonāts nodrošina labu gaismas caurlaidību, kas ir būtisks faktors augu veiksmīgai augšanai siltumnīcā.

Polikarbonāta materiãls arī palīdzēs samazināt enerģijas izmaksas salīdzinājumā ar citiem siltumnīcu materiāliem.

Iespējamie trūkumi:

Tomēr ir daži iespējamie trūkumi arī polikarbonāta siltumnīcām. Tās var nebūt tik efektīvas izolacijā kā stikla siltumnīcas, kas svarīgi zemu temperatūru periodos vai auksta klimata reģionos.

Lai gan katram individuāli jāizlemj, kura materiāla siltumnīcu izvēlēties, ir svarīgi ņemt vērā siltumnīcas atrašanās vietu, klimatu un atvēlēto budžetu. Pirms veikt galīgo lēmumu, rūpīgi jāizvērtē visus plusus un mīnusus, lai nodrošinātu labāko izvēli.

Interneta veikals 220.lv piedāvā iegādāties dažādu lielumu, materiālu un dizainu siltumnīcas, kurās izaudzēt visu, ko vien sirds kāro. Papildus pieejams arī tāds siltiumnīcu aprīkojoms kā polikarbonāta loksnes (skatīt šeit), siltumnīcu plēves un citi p
Foto: Freepik.com

Foto: Freepik.com

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas