Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

"Varbūt atņemt visiem, un tad sākt izsniegt no nulles." Tviterī diskutē par iespēju atņemt tiesības par atļautā ātruma pārsniegšanu virs 30 km/h

Foto: GustavHeineck/Pixabay.com

Foto: GustavHeineck/Pixabay.com

Iekšlietu ministrija (IeM) kopā ar Valsts policiju (VP) izstrādā likuma grozījumus, kas varētu paredzēt autovadītāja apliecības atņemšanu, pārsniedzot atļauto ātrumu par vairāk nekā 31 kilometru stundā (km/h), piektdien Ceļu satiksmes drošības padomes (CSDP) sēdē paziņoja iekšlietu ministrs Kristaps Eklons (AP).

Ministrs uzsver, ka tāpat ir plānots virzīt priekšlikumus par elektrisko skrejriteņu vadītāju atbildību, jo ceļu satiksmes negadījumu skaits, kuros ir iesaistīti skrejriteņi, ir ļoti augsts.

Tāpat tiek plānots rosināt grozījumus likumā, lai ceļu satiksmes negadījuma rezultātā atvieglotu saskaņotā paziņojuma sastādīšanu. Ministrs uzsver, ka ceļu satiksmes negadījuma dalībniekiem bieži vien ir skaidrs, kurš ir vainīgs, un cilvēki ir gatavi uzņemties atbildību, arī neizsaucot policijas darbiniekus.

Kāds tvitera lietotājs ir ar abām rokām par konkrēto ideju, cits nesaprot, kāpēc "ieciklējas" uz ātrumu, nevis, piemēram, uz gājēju pārējām, pa kurām cilvēkus nelaiž pāri. Vēl kādam šķiet, ka "nav ko te "čakarēties" - jāatņem autovadītāja apliecība jau tad, kad tiek pārsniegti 10 km/h.

Ideju atbalsta It jomā strādājošais Andrejs Mamontovs.

"Izskata iespēju atņemt tiesības par atļautā ātruma pārsniegšanu virs 30 kilometriem stundā" Ar abām rokām par! Varbūt beidzot dzīvojamās zonas iedzīvotāji varēs cerēt uz pienācīgu dzīves kvalitāti!”

Ar citu ideju klajā nācis šaha turnīru organizators Andris Tihomirovs.

“Varbūt atņemt visiem, un tad sākt izsniegt no nulles. Normālajiem.”

"Ieciklēšanos" nesaprot IT jomā strādājošais Aivars Irmejs.

“Cilvēkus nelaiž pāri pa pārejām, visi brauc pie sarkanā, neviens neko nekontrolē, bet nē - ieciklējamies uz ātrumu. Es šito goda vārds nespēju saprast.”

Savas domas izteikusi Anna.

“Ja kaut kur saknē nemaina likumu tad, lai atņemtu tiesības notikumu vajag fiksēt policistam - pašam apturēt, pārbaudīt tiesības un tā. Par fotoradaros fiksēto nekas vairāk par naudas sodu nav, jo tur nevar neapstrīdami pierādīt, kas pie stūres sēdējis un pārkāpumu veicis.”

Par būtisku atšķirību atgādinājis Intars.

“Lieliski, tikai 30 kilometru stundā atļautā ātruma pārsniegšana apdzīvotā vietā un uz trases ir divas dažādas atšķirības.”

Jānim Meijam šķiet, ka tiek domāts no otra gala.

kā parasti domājam no otra gala. telefonu spaidītājiem sodus no 1k Eur. dzērājiem cietumsodu no 1 gada. iemāciet braukt sākumā cilvēkiem, mācībnieki nespēj tikt apļos līdz 3šajai joslai. tie kas brauc ātrāk nav tie kas rada problēmas.

Savukārt Kaspars Zariņš uzskata, ka "nav te ko "čakarēties".

“Šito vajadzētu jau no +10km/h..nav te ko čakarēties!”

Autors: LETA

Foto: GustavHeineck/Pixabay.com

Foto: GustavHeineck/Pixabay.com

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas