You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

5 iemesli neatlikt ginekologa apmeklējumu

Grūtniecība - iemesls neatlikt ginekologa apmeklējumu, Photo by Ashton Mullins on Unsplash

Grūtniecība - iemesls neatlikt ginekologa apmeklējumu, Photo by Ashton Mullins on Unsplash

Ginekologs neaprobežojas vien ar rūpēm par intīmo veselību. Tas ir ārsts, kas grūtniecības laikā uzrauga topošās māmiņas un mazuļa veselību, var būt atbalsts grūtos brīžos, kā arī padomdevējs ar sievietes veselību saistītos jautājumos. Lūk 5 iemesli, kad nevajadzētu atlikt ginekologa apmeklējumu.

Pirmais ginekologa apmeklējums

Jaunas meitenes praktiski visas baidās apmeklēt ginekologu un bieži vien savu pirmo šī ārsta apmeklēju krietni vien novelk garumā. Tomēr to vajadzētu ieplānot pirms dzimumdzīves uzsākšanas. Ginekologs paskaidros visus jautājumus, pārrunās ar jauno pacienti par izmaiņām ķermenī, sniegs atbildes uz jebkuru interesējošo jautājumu. Svarīgi izvēlēties saprotošu un atklātu ginekologu, jo meitenes pirmajā ginekologa apmeklējuma laikā parasti ir ļoti kautrīgas un biklas, un uzmundrinošs ārsts var palīdzēt justies komfortabli un turpmāk no ginekologa kā ārsta nekautrēties un nebaidīties.

Jebkuru intīmās veselības sūdzību gadījumā

Ginekologa apmeklējumu noteikti nevajadzētu atlikt tad, ja rodas kādas sūdzības, kas saistītas ar sieviešu intīmo veselību – sāpīgas mēnešreizes, izmaiņas tajās, dedzinoša, velkoša vai jebkāda veida diskomforta sajūta vēdera lejasdaļā vai makstī, izmaiņas izdalījumos un tamlīdzīgi. Arī izmaiņas krūtīs un intīmās dzīves laikā ir iemesls neatlikt ginekologa apmeklējumu!

Kontracepcijas jautājumi

Reproduktīvajā vecumā viens no biežākajiem jautājumiem, kādēļ sievietes griežas pie ginekologa ir tieši kontracepcijas nepieciešamība. Ginekologs palīdzēs katrai individuāli piemeklēt piemērotāko kontracepciju gan pēc vēlmēm, gan veselības stāvokļa.

Bērniņa plānošana un grūtniecība

Gan bērniņa plānošana, gan jau grūtniecības un pēcdzemdību periods ir ļoti nozīmīgs sievietes un bērniņa veselībai. Tieši ginekologs ir tas, kurš izvērtēs, uzraudzīs un nepieciešamības gadījumā veiks ārstēšanu grūtniecei, lai bērniņš piedzimtu vesels un jaunajai māmiņai nebūtu sarežģījumi. Valstī noteiktā programma paredz, ka grūtniecēm ginekologs jāapmeklē vismaz 6 reizes, bet pēc nepieciešamības tas var būt arī vairāk.

Ikgadējās profilaktiskās pārbaudes

Pat ja sievietei nav nekādu sūdzību, grūtniecības laiks vai diskomforts intīmajā dzīvē, ginekologu būtu jāapmeklē regulāri vismaz 1 reizi gadā, lai pārliecinātos, ka viss ir kārtībā. Regulāri ārsta apmeklējumi nodrošina lielākas iespējas atklāt un novērst dažādas saslimšanas vēl tikai pašā slimību sākumā pirms kļūst manāmas pirmās saslimšanas izpausmes.

Dažādus ginekoloģiskos izmeklējumus, tai skaitā ultrasonogrāfiju, neauglības diagnostiku un ārstēšanu, terapeita pakalpojumus, kā arī māmiņu skolu nodarbības topošajiem un jaunajiem vecākiem apmeklē “KZS klīnikā”!

Zalamanes, Skrodeles, Bīgestānes klīnikas profesionāļi ir kopā ar sievietēm visos brīžos, kad tas ir īpaši nepieciešams!

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...