You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

Kādi šķidrumi jāpārbauda automašīnai pirms ziemas?

Auto ziemā, Photo by MORAN on Unsplash

Auto ziemā, Photo by MORAN on Unsplash

Ziemas aukstumā automašīna reizēm sāk niķoties, jo tas rada papildu slodzi. Ja auto šķidrumi nav piemēroti ziemas temperatūrai, tie aukstumā pamazām sasalst un sabiezē. Tādēļ pārliecinies, ka Tavs auto ir gatavs ziemas sezonai – ne tikai riepas ir jānomaina, bet jāpaskatās vēl virkne lietu, pirms iestājas sals.

Pārbaudi dzesēšanas šķidruma sistēmu un, ja nepieciešams nomaini to vai uzpildi ar ziemai piemērotu maisījumu. Ja gadījumā antifrīzs nebūs laikus nomainīts vai arī būsi piemirsis, ka vasarā lietoji ūdeni, tas var izraisīt liekas galvassāpes, jo automašīnas radiatorā šķidrums sasals.

Ielej ziemas logu šķidrumu, kas nesasals, kad temperatūra nokritīsies zem nulle grādiem. Ziemas vējstiklu šķidrums nepakļaujas sasalšanai, kā arī palīdz ātrāk atbrīvot logu no ledus un sniega. Pie viena pārliecinies, ka logu slotiņas ir labā kārtībā.

Izlasi arī: Kā rīkoties gadījumā, ja ir sasalis logu šķidrums

Pārliecinieties, ka motoreļļa ir atbilstoša arī zemai temperatūrai. Ja nepieciešams, veic eļļas maiņu. Katrai motoreļļai ir viskozitātes pakāpe, kas norāda, cik bieza tā būs dažādās temperatūrās. Skaitlis pirms W norāda, cik labi produkts saglabās plūduma spēju ziemas laika apstākļos. Skaitlis pēc domuzīmes stāsta par eļļas viskozitāti siltā laikā. Augstāka viskozitātes pakāpe nozīmē biezāku eļļu. Nozares profesionālis vai pārdevējs noteikti var palīdzēt noteikt pareizo eļļas viskozitāti, kas tev nepieciešama aukstajos ziemas mēnešos. Iespējams, būs jāpāriet uz plānāku eļļu vai sintētisko kategoriju.

Izlasi arī: Kā izvēlēties motoreļļu?

Uzzini: Kā nomainīt automašīnas eļļu pilnībā - izrādās, ka tiešām ir tāda iespēja, ja ir atbilstošs aprīkojums.

Pārbaudi bremžu šķidrumu, lai pārliecinātos, ka tas saglabā pretkorozijas īpašības. Kā arī vislabāk veikt bremžu sistēmas pārbaudi uz bremžu stenda, lai ziemā spētu droši braukt.

Bonusā vēl daži padomi, kas noderēs, sagatavojot auto ziemai:

Noteikti pārliecinies, ka tev ir labs akumulators. Aukstumā reizēm vājš akumulators pēkšķi atsakās darboties. Par to, kādēļ ziemā akumulators negriež, esam rakstījuši jau iepriekš.

Pārbaudi riepu spiedienu un protektora dziļumu. Kā novērtēt savu riepu protektora dziļumu, esam rakstījuši jau iepriekš. Pievērs tam uzmanību, lai uz ceļa nepaliktu bez auto, jo automašīnām, kuras nav aprīkotas ar atbilstošām ziemas riepām, var tikt liegta dalība ceļu satiksmē – var noņemt numurzīmi.

Ievēro drošas braukšanas pamatprincipus un jūties droši uz ceļa ziemas apstākļos!


Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...