You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

3D Lāzerskenēšana: jaunākās iespējas mērniecībā

Ar mērniecība pakalpojumu nepieciešamību savā dzīvē kaut reizi saskāries teju ikviens nekustamā īpašuma saimnieks. Senajā Ēģiptē tam izmantoja virvi un svērteni, franči vadījās pēc soļa garuma, citi mērījumus veica ar lauka cirkuli vai mērriteņiem, bet mūsdienās mērniecības darbu veikšanai tiek izmantotas tādas modernas tehnoloģijas kā bezpilota lidaparāti un 3D lāzerskenēšanas iekārtas.

Mūsdienīgā tehnoloģija, kas nodrošina augstas izšķirtspējas rezultātus

3D lāzerskenēšanas metode ir liels solis moderno tehnoloģiju attīstībā, kas ietekmē dažādas nozares, nodrošinot precīzus un efektīvus rezultātus. No inženierijas un arheoloģijas līdz mākslas darbu restaurācijai – lāzerskenēšana ir kļuvusi par neaizvietojamu rīku modernajā pasaulē, to starp arī mērniecības nozarē. 3D lāzerskenēšana ir samērā jauns objektu uzmērīšanas veids, kas ļauj iegūt ļoti detalizētu 3D informāciju par objektu un tā apkārtējo vidi īsā laika posmā.

Ar lāzerskenera ierīces palīdzību mērnieks, nosaka uzmērīto punktu atrašanās vietu uzmērīšanas brīdī. Šāda ierīce spēj veikt mērījumus līdz pat vienam miljonam punktu sekundē un šo fiksēto punktu blīvums ir tik liels, ka ļauj projicēt precīzu uzmērītā objekta 3D modeli datorā. No šī punktu mākoņa iespējams veidot telpisku objekta modeli, ko tālāk izmanto projektēšanas darbos. Jāpiemin, ka bieži paralēli lāzerskenēšanai uzmērīšanas laikā tiek uzņemtas arī objekta fotogrāfijas, kas vēl vairāk atvieglo tālāko informācijas apstrādi un palīdz radīt pēc iespējas precīzāku objekta digitālo “dvīni”.

Iegūtā 3D modeļa kvalitāte caurmērā ir atkarīga no tādiem faktoriem kā mērnieka zināšanas un pieredze, izmantotās lāzeriekārtas un metodes, pamattīkla un kontrolpunktu skaita, izvietojuma un precizitātes, kā arī laikapstākļiem. Atkarībā no uzmērīšanas objekta specifikas un lokācijas iespējams izmantot vienu no trim lāzerskenēšanas veidiem – skenēšanu no gaisa, fiksētas pozīcijas vai kustībā (no braucoša transportlīdzekļa uz zemes vai ūdenī).

Lāzerskenēšana ir noderīgs rīks ne tikai būvniecības darbos

Lai gan 3D lāzerskenēšana mūsdienās visplašāk tiek izmantota tieši būvniecības un arhitektūras projektu izstrādē, šī tehnoloģija ir izrādījusies noderīga arī kultūras mantojuma saglabāšanā. Tā ļauj veikt detalizētu objektu skenēšanu arheoloģiskajos izrakumos un kultūras pieminekļu restaurācijas projektos. Lāzerskenēšana palīdz uzlabot darbu efektivitāti, samazinot darbietilpīgus procesus un sniedzot detalizētu informāciju arī par fiziski grūti aizsniedzamiem objektiem, kur tradicionālās mērniecības metodes nestrādā. Mērnieka radītais 3D modelis atspoguļo esošo konstrukciju stāvokli, bojājumus, starpstāvu pārsegumu, logu un durvju aiļu izvietojumu ne tikai stāvu griezumā, bet arī attiecībā starp stāviem. Šī iemesla dēļ lāzerskenēšana ir iecienīta metode dažādu vēsturisko objektu un ēku stāvokļa novērtēšanā un restaurācijas darbu plānošanā.

Turklāt tā ir arī izcils palīgs šahtu, tuneļu un karjeru izbūvē, filmu industrijā un pat kriminālistikas un glābšanas dienestu darbā. Šo metodi iespējams pielietot arī dažādu materiālu kubatūras aprēķinam. Piemēram, noskenējot smilšu, šķembu vai šķeldas uzbērumu, ar šīs tehnoloģijas palīdzību iespējams precīzi noteikt materiālu daudzumu.

Mērniecības pakalpojumi, izmantojot 3D lāzerskenēšanu

Latvijasmernieks.lv ir mērniecības uzņēmums ar gandrīz 20 gadu pieredzi, kurš nodrošina pilna spektra mērniecības pakalpojumus visā Latvijā – zemes kadastrālo uzmērīšanu, zemes ierīcību, topogrāfisko uzmērīšanu, inženierģeodēziskos un ģeoloģiskos darbus, ceļu projektēšanu, aerofotogrammetriju, ka arī dažādu objektu 3D lāzerskenēšanu. Objektu 3D uzmērīšanai, modelēšanai un punktu mākoņa apstrādei uzņēmuma sertificētie speciālisti uzticas gadu desmitiem novērtētai Šveices uzņēmuma Leica tehniskajiem risinājumiem un izmanto modernu Leica RTC360 lāzerskeneri un dažādas 3D modelēšanas programmatūras (Leica Cyclone, Revit, Civil 3D, ArchiCAD u.c.) Vienīgais, kas nepieciešams no jūsu puses, ir objekta adrese vai kadastra numurs.

Foto: SIA Latvijasmernieks.lv

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Similar advices

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas