You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Ādas kopšana pavasarī – kas jāņem vērā?

Atnākot pavasarim, mainās ne vien laikapstākļi, bet arī mūsu ādas vajadzības. Kā pareizi kopt ādu pavasara mainīgajos laikapstākļos, kādus līdzekļus noteikti iekļaut savā ikdienas sejas un ķermeņa ādas kopšanas rutīnā? Konsultē BENU Aptiekas farmaceite Liene Graudiņa.

Sagaidot pirmās pavasara vēsmas, mainās cilvēku paradumi – ikdienas sejas un ķermeņa kopšanas rutīnā gribas iekļaut ko svaigu un nebijušu, veikt papildu skaistuma un labsajūtas rituālus, kā arī lielāku uzmanību atkal sākam pievērst ādas aizsardzībai no saules un ādas atjaunošanai pēc garā ziemas perioda. Farmaceite L. Graudiņa iesaka svarīgākos soļus, lai āda pavasarī justos labi.

  • Izvēlieties vieglākas konsistences krēmus! Iestājoties siltākam laikam, treknākus un barojošākus krēmus var nomainīt pret vieglākas konsistences krēmiem, taču nevajag aizmirst par pienācīgu ādas mitrināšu un pietiekamu šķidruma daudzuma uzņemšanu ikdienā.
  • Izvēlieties krēmus un serumus ar C vitamīnu! Pēc garā un tumšā ziemas perioda sejas āda var izskatīties blāva, pelēcīga un nogurusi, tāpēc, lai atgūtu ādas mirdzumu, var izvēlēties krēmus un serumus ar C vitamīnu.
  • Izvēlieties intensīvi mitrinošas un ādas mirdzumu atjaunojošas maskas! Var izvēlēties arī maskas, kas papildus ādu pabaros ar skābekli. Vērtīgi var būt arī maigi abrazīvi skrubji, kas palīdzēs atbrīvoties no vecajām atmirušajām ādas šūnām.
  • Atcerieties par lūpu mitrināšanu! Tā kā lūpu āda ir ļoti plāna un ātri zaudē mitrumu, tā ir regulāri jāmitrina ar lūpu balzamiem. Vislabāk izvēlēties lūpu balzamus, kuros jau ir iestrādāti saules aizsargfiltri. Papildus lūpu kopšanai var palutināt savas lūpas ar kādu mitrinošu lūpu masku.
  • Cimdi – maigai un pasargātai roku ādai! Lai gan, uzspīdot pirmajiem pavasara saules stariem, rodas vēlme atteikties no cimdiem – nesteidzieties! Pavasaris ir mānīgs – ilgstoši var saglabāties mitrs, vējains un vēss laiks, kas ir viens no galvenajiem faktoriem, kāpēc roku āda kļūst raupja un sausa.
  • Pavasarī esiet uzmanīgi, veicot dažādas ādas kopšanas procedūras! Pārsvarā līdzekļus un procedūras, kam ir dziļāka iedarbība uz ādu, piemēram, pīlingi, meso terapija, lāzerprocedūras un citas līdzīgas intensīvas procedūras, iesaka tieši ziemas periodā, kad sauli redzam mazāk, lai izvairītos no UV staru izraisītas hiperpigmentācijas.

Saules aizsargkrēms – visos gadalaikos

Lai arī krēmus ar saules aizsargfaktoru (SPF) būtu vēlams lietot visu gadu, tomēr pavasarī un vasarā tiem ir jābūt neatņemamai ādas kopšanas rutīnas sastāvdaļai, uzsver BENU Aptiekas farmaceite L. Graudiņa. Saules aizsargkrēms ir jāizvēlas atbilstoši jūsu ādas tipam un vēlamajam ikdienas ādas kopšanas rituālam:

  • Ir iespējams izvēlēties ikdienas kopjošo krēmu, kura sastāvā jau būs iestrādāts SPF, taču var izvēlēties arī divus dažādus līdzekļus – kopjošo krēmu un saules aizsargkrēmu atsevišķi.
  • Taukainas ādas īpašniekiem jāizvēlas vieglas konsistences krēmi, lai nepalielinātu ādas taukainības sajūtu.
  • Cilvēkiem ar jutīgu vai alerģisku ādu ieteicams izvēlēties saules aizsargkrēmus ar minerālajiem, nevis ķīmiskajiem filtriem. Šāda veida aizsargkrēmus var droši izvēlēties arī grūtnieces.
  • Šobrīd ir pieejami saules aizsargkrēmi ar dažādiem papildefektiem, piemēram, pretnovecošanās, matējošs, pret ādas nepilnībām (akni), vai arī ādas toni izlīdzinoši (krēmi ar toni). Tādējādi varat izvēlēties tieši jūsu ādai un vēlmēm piemērotāko. Tāpat par piemērotākā līdzekļa izvēli vienmēr varat konsultēties ar farmaceitu.

Izmanto iespēju!

Nāc uz BENU Aptieku Skaistuma dienās! Katru trešdienu un ceturtdienu, dodoties uz BENU Aptieku un iegādājoties populāro zīmolu kosmētiku vismaz 10 EUR apmērā, saņemsi 30% atlaidi pirkumam! Izvēlies sev piemērotākos un sen kārotos ādas un matu kopšanas līdzekļus! Vairāk par akciju un tajā piedāvātajiem produktiem jautā mūsu farmaceitiem. Akcija spēkā, uzrādot BENU klienta karti.

Lai mirdzoša un vesela āda visu pavasari!

Ādas kopšana, attēls no Shutterstock

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Similar news

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas