You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

ĀM aicina Latvijas valstspiederīgos Izraēlā ievērot piesardzību un varasiestāžu norādījumus

Izraēlā dzīvojošie Latvijas iedzīvotāji atbalsta uzbrukumu Irānai

Ņemot vērā šī brīža nopietno drošības situācijas eskalāciju Tuvo Austrumu reģionā, Ārlietu ministrija (ĀM) aicina Latvijas valstspiederīgos Izraēlā uzturēties bumbu patvertņu tuvumā un nekavējoties sekot vietējo plašsaziņas līdzekļu un varas iestāžu norādījumiem.

ĀM atzīmē, ka Izraēlā ir ieviests ārkārtas stāvoklis, un līdz tālākiem norādījumiem visas oficiālās iestādes, tostarp Latvijas vēstniecība, ir slēgtas. Ir slēgta gaisa telpa Izraēlā, kā arī apturēti reģionālie lidojumi apkārtējās valstīs (Irākā, Irānā, Libānā, Jordānijā un Sīrijā), tādēļ evakuācija pašlaik nav iespējama.

Ministrijas preses sekretāre Diāna Eglīte piebilst, ka patlaban netiek plānota vēstniecības personāla atsaukšana.

ĀM un Latvijas vēstniecība Izraēlā pastāvīgi seko situācijas attīstībai un uztur kontaktu ar Eiropas Savienības un citām partnervalstīm par tālākiem soļiem.
Gadījumā, ja Latvijas valstspiederīgie atrodas minētajā reģionā un ir nepieciešama palīdzība, ĀM aicina zvanīt uz ministrijas ārkārtas situāciju palīdzības tālruni "+371 26337711" vai rakstīt e-pastu uz "palidziba@mfa.gov.lv".

Saskaņā ar oficiālajiem datiem, Izraēlā rezidē 6062 Latvijas valstspiederīgie, bet Irānā – trīs. Patlaban Konsulārajā reģistrā Izraēlā reģistrējušies 19 valstspiederīgie.

ĀM aicina visus reģistrēties Konsulārajā reģistrā, nosūtot informāciju uz e-pastu "konsularais.registrs@mfa.gov.lv".

Jau ziņots, ka Izraēla piektdien sāka militāru operāciju, dodot triecienus Irānas kodolobjektiem un citiem militārajiem mērķiem, uz ko Irāna atbildēja ar raķešu triecieniem Izraēlai. Lielu daļu Irānas raķešu notrieca pretgaisa aizsardzība, tomēr nenotriektās raķetes un to atlūzas nodarījušas postījumus ēkām.

Lasi arī!

Trīs bojāgājušie un desmitiem ievainoto Irānas raķešu triecienos Izraēlā

Eksperts brīdina: Krīze Tuvajos Austrumos mainīs pasaules kārtību un ietekmēs Baltijas valstis

Izraēlā dzīvojošie latvieši": "Izraēla nav galamērķis, tas ir tikai sākums"

Foto: Pexels

Foto: Pexels

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Similar news

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas