You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Ar ko atšķiras auto kredīts no auto līzinga?

Auto, Photo by Maria Orlova from Pexels

Auto, Photo by Maria Orlova from Pexels

Vairums Latvijas iedzīvotāju agri vai vēlu piedzīvo svarīgu notikumu – auto iegāde. Neskaitāmi modeļi, cenas atšķirības, tehniskais stāvoklis un komplektācija, tas viss ir gandrīz neierobežotā diapazonā, taču jebkurā gadījumā ir jāveic auto iegādes solis.

Pērkot automašīnu pastāv iespēja to iegādāties auto līzingā vai auto kredītā, protams, ja nav iespējas par pirkumu norēķināties uzreiz ar visu summu. Pirms šī lēmuma pieņemšanas, ir vērts saprast, ar ko tad īsti atšķiras auto kredīts no auto līzinga un kāds ir piemērotākais risinājums. Noskaidrot šo jautājumu palīdz dažādu veidu kredītu salīdzināšanas platforma Sortter (www.sortter.com/lv-lv/).

Ar ko atšķiras operatīvais līzings no finanšu līzinga?

Izmantojot operatīvo līzingu, auto īpašniekam ir iespēja iegūt jaunu auto pēc dažiem gadiem, atgriežot iepriekšējo auto. Savukārt, izmantojot finanšu līzingu, auto var iegūt īpašumā, kad pienākušas līzinga termiņa beigas.

Gadījumā, ja šobrīd esat izvēles priekšā, noteikti ieskatieties auto kredītu un līzingu salīdzinājumā pie Sortter, kur visi piedāvājumi jau būs sakārtoti, sākot ar lētāko.

Ar ko atšķiras auto kredīts no līzinga?

Pirmā iemaksa

Automašīnu kredītā var iegādāties bez pirmās iemaksas, bet parasti vismaz 10% no auto vērtības nāksies iemaksāt, iegādājoties automašīnu līzingā, toties aizdevuma procenti parasti ir mazāki nekā auto kredītam.

KASKO

Izvēloties auto līzingu, jārēķinās arī ar obligāto KASKO apdrošināšanu, jo auto īpašnieks skaitās kredītdevējs jeb banka, savukārt, pērkot automašīnu kredītā, KASKO apdrošināšana nav jāiegādājas obligāti, taču tā ir ieteicama īpašnieka sirdsmieram.

Ikmēneša maksājumi

Ikmēneša maksājumi parasti auto līzingam ir mazāki nekā auto kredītam, jo līzinga procentu likmes ir daudz zemākas par auto kredītu procenta likmēm, parasti 6 – 15% gadā.

Komercķīla

Ja auto kredīta pieprasītā summa ir vairāk kā 10000 EUR, dažas nebanku kredītiestādes var pieprasīt komercķīlu, tomēr parasti ne nodrošinājums, ne ķīlas reģistrācija nav nepieciešamas.

Automašīnas lietošanas nosacījumi

Automašīna uzreiz kļūst par jūsu īpašumu, ja iegādājaties to kredītā, bet līzinga gadījumā auto paliek bankas īpašumā līdz līzinga beigām, kas nozīmē, ka summas neapmaksāšanas gadījumā, bankai ir tiesības paturēt auto.

Kredītvēsture

Auto līzingu ar sabojātu kredītvēsturi nevar saņemt, jo bankas tādos gadījumos parasti nepiešķir kredītus. Auto kredītu dažos gadījumos piešķir arī ar sabojātu kredītvēsturi, bet tiek piemērota lielāka procentu likme, kas noteikti jāņem vērā pirms līguma slēgšanas.

Kā izvēlēties izdevīgāko piedāvājumu, pērkot auto kredītā?

Sortter piedāvā iespēju salīdzināt Latvijas labākos auto kredīta un līzinga piedāvājumus vienuviet, kā arī uzzināt visus piedāvājuma nosacījumus par katru kreditoru. Izvēlēties izdevīgāko un piemērotāko aizdevēju ir īpaši svarīgi, veicot tik nozīmīgu pirkumu kā auto. Pozitīvā lieta ir tāda, ka viss salīdzināšanas darbs, kas var aizņemt vairākas stundas vai pat dienas, jau ir izdarīts jūsu vietā.

Auto, Photo by Maria Orlova from Pexels

Auto, Photo by Maria Orlova from Pexels

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Similar advices

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas