
Sadegušās augstceltnes Honkongā. Foto: scanpix/ REUTERS/Tyrone Siu
Bojāgājušo skaits ugunsgrēkā Honkongas dzīvojamo namu kompleksa augstceltnēs ir pieaudzis līdz 94 cilvēkiem, piektdien paziņoja Honkongas varasiestādes.
Ugunsgrēks, kas sākās trešdien un apņēma septiņas augstceltnes Taipo rajonā, ir gandrīz apdzēsts. Piektdienas rītā vēl dega tikai četri no gandrīz 2000 šī kompleksa dzīvokļiem.
Ugunsgrēkā ievainojumus guvuši vismaz 76 cilvēki, tai skaitā 11 ugunsdzēsēji.
Daudzi cilvēki joprojām tiek uzskatīti par bezvēsts pazudušiem, bet precīzs skaits nav zināms. Ceturtdienas rītā tika ziņots, ka 279 cilvēki skaitās pazuduši bez vēsts, un jaunāka informācija par pazudušajiem pagaidām nav pieejama.
Ugunsdzēsēji piektdien turpināja laistīt ēku ar ūdeni, lai to atvēsinātu un novērstu krāsmatu aizdegšanos no jauna.
Šis ugunsgrēks ir postošākais, kādu Honkonga pieredzējusi pēdējos 80 gados.
Liesmas apņēma septiņas no astoņām augstceltnēm Taipo rajonā, kas atrodas Honkongas ziemeļu daļā Jaunajās teritorijās netālu no robežas ar Ķīnas pamatteritorijas pilsētu Šeņdžeņu.
Kompleksā ir pavisam 2000 dzīvokļu. Katrai ēkai ir 32 stāvi.
Mediji vēstīja, ka visas ēkas tika atjaunotas un tās aptvēra bambusa sastatnes.
Ugunsgrēka cēlonis vēl nav noskaidrots. Varasiestādes ir sākušas izmeklēšanu un plāno pārbaudīt drošības standartus bambusa sastatnēm un zaļajiem plastmasas tīkliem ap šīm ēkām.

Sadegušās augstceltnes Honkongā. Foto: scanpix/ REUTERS/Tyrone Siu
