
Foto: Pixabay
Brocēnos no oktobra plāno paaugstināt siltumenerģijas tarifu par 23%, liecina uzņēmuma SIA "Brocēnu enerģija" Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai (SPRK) iesniegtais tarifa projekts.
Patlaban siltumenerģijas tarifs ir 81,44 eiro par megavatstundu (MWh), bet no 1.oktobra to plānots paaugstināt par 23,03%, tādējādi tas būs 100,20 eiro par MWh.
Uzņēmums skaidro, ka tarifa izmaiņas ir saistītas ar neparedzēto izdevumu komponentes izmaiņām. Neparedzēto izdevumu komponentes izmaksas galvenokārt veidojas no kurināmā izmaksām, jo 2024./2025.gada apkures sezonā siltumenerģijas ražošana tika nodrošināta, izmantojot dabasgāzes katlu, savukārt ražošana ar šķeldas katlu nebija iespējama.
Uzņēmums neparedzēto izmaksu komponenti bijis gatavs sadalīt uz diviem gadiem, lai mazinātu siltumenerģijas izmaksas Brocēnu iedzīvotājiem, bet SPRK uzņēmuma lūgumu noraidīja, pamatojoties uz siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu aprēķināšanas metodiku, kas neparedz šādu iespēju, balstoties uz Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas izdotās atļaujas pamata.
"Firmas.lv" informācija liecina, ka "Brocēnu enerģijas" apgrozījums 2023.gadā bija 1,848 miljoni eiro, bet peļņa sasniedza 218 111 eiro. Finanšu dati par 2024.gadu vēl nav publiskoti. Kompānija "Brocēnu enerģija" ir reģistrēta 2010.gadā, un tās pamatkapitāls ir 1,878 miljoni eiro.
Uzņēmuma kapitālā 79,06% pieder Kiprā reģistrētajai "Crioz Holdings Limited", bet 20,94% - SIA "Saldus komunālserviss", kuras vienīgā īpašniece ir Saldus novada pašvaldība.

Foto: Pixabay
