You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Interesanti fakti par populārām videospēlēm

Videospēle Foto: Pixabay

Videospēle Foto: Pixabay

Videospēles ir atstājušas neizdzēšamas pēdas izklaides nozarē, aizraujot savus spēlētājus ar fantastiskām pasaulēm, aizraujošiem scenārijiem un inovatīviem dizainiem. Aizraujošas ir ne tikai pašas spēles, bet arī to radīšanas procesi un mazāk zināmi fakti, kuri slēpjas aiz tām.

Tetris (1984)

Tetri izveidoja krievu spēļu dizaineris Aleksejs Pajitnovs, strādājot Padomju Zinātņu akadēmijā. Spēle sākotnēji tika izstrādāta uz Elektronika 60 datora. Nosaukums "Tetris" ir kombinācija no "tetra", kas grieķu valodā nozīmē četri, un "teniss", kas bijis Pajitnova iecienītākais sporta veids. Zinātniski arī ir pierādīts, ka Tetris palīdz mazināt impulsīvu uzvedību.

Minecraft (2011)

Sākotnēji Minecraft kā hobija projektu izstrādāja zviedru programmētājs Markuss Pērsons( pazīstams arī kā “Notch”), kurš 2009. gadā izlaida pirmo spēles versiju ar nosaukumu "Cave Game". Spēles ikoniskais “Creeper” varonis tika izveidots nejauši, kad Persons izstrādes laikā kļūdaini nomainīja cūku modeļa izmērus. Minecraft šobrīd ir visu laiku vislabāk pārdotā spēle. Spēles ienākumi jau pārsniedz 180 miljonus ASV dolāru un tā joprojām ir visvairāk spēlētā spēle visās platformās.

Grand Theft Auto V (2013)

Grand Theft Auto V izstrāde ilga piecus gadus, un pie projekta strādāja vairāk nekā 1000 cilvēku komanda. Spēles izdomātā pilsēta Los Santos ir balstīta uz Losandželosu, un izstrādes komanda veica vairākus izpētes braucienus uz pilsētu, lai pēc iespējas precīzāk atainotu ikoniskās pilsētas dinamiku. Starp citu GTA vajadzēja būt daudz piezemētākai pakaļdzīšanās spēlei, taču testa laikā kļūme spēles kodā lika policijas automašīnām uzbrukt spēlētājam. Testētāji šo kļūdu uztvēra tik labi, ka izstrādātājiem bija jāatsakās no sākotnējās koncepcijas un jāpārveido spēle, izmantojot kļumes pavērtās iespējas.

Super Mario Bros. (1985)

Super Mario Bros. izstrādāja neliela komanda, kuru vadīja videospēļu dizaineris Šigeru Mijamoto, kurš arī radīja spēles ikonisko mūziku. Spēles galvenais varonis Mario sākotnēji bija galdnieks, nevis santehniķis, un 1981. gada arkādes spēlē Donkey Kong tika nosaukts par "Jumpman". Un vai atceraties visus tos laukumus, uz kuriem jālec, spēlējot Mario? Nu, tie patiesībā ir Sēņu karaļvalsts iedzīvotāji, kurus spēļes sliktie tēli ir pārvērtuši par blokiem. Mario spēļu sēņu pamatā ir reālās dzīves psihodēliskā sēne “amanita muscaria”. Kad šī sēne tiek apēsta, tā liekot cilvēkiem justies lielākiem, par ko tiek minēts arī spēlē. Šīm sēnēm ir psihoaktīvi savienojumi ibotēnskābe un muskimols, kas izskaidro šo "sajūtu".

The Legend of Zelda: Breath of the Wild (2017)

“Breath of the Wild” attīstība sākās 2011. gadā un ilga vairāk nekā sešus gadus, un pie projekta strādāja vairāk nekā 300 cilvēku komanda. Spēles pasaules dizainu iedvesmoja oriģinālā 1986. gada “Legend of Zelda” spēle, kurā parādījās iespēja pašam izdarīt izvēles varoņu stāstā.

The Last of Us (2013)

The Last of Us izstrādāja Nīls Drukmans un maza kompānija ar nosaukumu “Naughty Dog”, un pie projekta strādāja aptuveni 200 cilvēku komanda. Spēles sēnīšu infekcija, kas cilvēkus pārvērš par zombijiem līdzīgiem radījumiem, ir iedvesmota no reālās dzīves Kordicepsa sēnītes, kas inficē un kontrolē kukaiņu uzvedību. Kordicepsa sēnes ir parazitārs organisms, kas galvenokārt aug uz kukaiņiem, pārņemot to ķermeņa funkcijas, pirms tos pilnībā nogalina. Nīls Drukmans intervijā norādījis, ka iedvesma unikālajam vīrusam smēlusies no BBC dokumentālās filmas "Planēta Zeme" epizodes, kur Kordicepsa sēnītes nogalināja inficētu skudru. Frāzes “zombiju skudra” lietojums iespiedās Drukmana un pārējai izstrādes komandas prātos, jo viņi koncentrējās uz līdzīga vīrusa koncepcijas izveidi, kas varētu inficēt cilvēkus.


Videospēle Foto: Pixabay

Videospēle Foto: Pixabay

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Similar advices

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas