
Ilustratīvs attēls. Foto: Ivars Soikāns/LETA
Jaunā ceļojumu kartē interesentiem būs pieejama informācija par 240 militārā mantojuma vietām visās trīs Baltijas valstīs, tostarp bāzes, bunkuri, kauju un piemiņas vietas, muzeji un pieminekļi, aģentūru LETA informēja Zemgales plānošanas reģionā.
Lai vēsturi saglabātu apziņā, daudzas militārā mantojuma vietas mūsdienās pielāgotas tūrismam. Zemgales plānošanas reģions kopā ar projekta "Military Heritage II" partneriem apkopojis informāciju par tūrisma objektiem, kas saistīti ar militāro mantojumu.
Kartē atzīmētas 240 militārā mantojuma vietas Latvijā, Lietuvā un Igaunijā – bijušās militārās bāzes, krasta apsardzes būves, mežabrāļu bunkuri, kauju vietas, muzeji, kolekcijas, ekspozīcijas, pieminekļi un piemiņas vietas. Katrai vietai norādīts vēstures posms, ar kuru tā iepazīstina, nosaukums, adrese un tālruņa numurs. Vairākām vietām, kas apskatāmas dabā, piemēram, kauju un piemiņas vietām vai kādreizējām militārajām būvēm, adrese un tālruņa numurs neeksistē.
Plašāku informāciju iespējams iegūt arī militārā mantojuma tūrisma tīmekļa vietnē "https://militaryheritagetourism.info/lv". Tā regulāri tiek papildināta ar jauniem objektiem, aprakstiem un fotogrāfijām.
Jau ziņots, ka projekts "Military Heritage II" aptver laika posmu no Pirmā pasaules kara sākuma līdz mūsdienām. Baltijas valstu militārais mantojums ietver muzejus, cietokšņus, militāro aprīkojumu, takas, bunkurus, cīņu vietas, militārās pilsētas, infrastruktūru un piemiņas vietas.

Ilustratīvs attēls. Foto: Ivars Soikāns/LETA