You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kur meklēt naktsmītnes: Booking.com vai Airbnb?

Pixabay.com/

Pixabay.com/

No kā sastāv pasakaini skaists ceļojums? Jaunām vietām, elpu aizraujošiem skatiem, smaidīgiem cilvēkiem, gardiem ēdieniem, piedzīvojumiem un, protams, ērtībām. Viena no svarīgākajām ir nakšņošanas vieta. Pārgājienu entuziastiem un kalnu virsotņu iekarotājiem telts zem klajas debess ir gana ērts risinājums, bet lielākā daļa ceļojumā devušos priekšroku tomēr dod jumtam virs galvas. Patiesībā, liela daļa ceļotāju tieši ar to sāk sava atvaļinājuma plānošanu – aplūkojot lētākās avio biļetes un pēc tam “uzmetot aci” nakšņošanas iespējām un to izmaksās. Kur šādu informāciju atrast un kā naktsmājas pasūtīt? Raudzījām noskaidrot.

Kādas ir Booking.com priekšrocības?

Izvēloties nakšņošanu standarta viesnīcā, Booking.com ir labāks variants, jo viesnīcu piedāvājumos ir iekļautas vairāk ērtības, piemēram, diennakts reģistratūra, ikdienas numuriņu uzkopšana, standarta numurs diviem cilvēkiem ar divguļamo gultu, TV un privātu vannas istabu, iespēja paēst turpat numuriņā vai viesnīcas teritorijā esošā restorānā, utt. Nereti viesnīcās tiek sniegti papildus pakalpojumi, kā baseins, SPA zona, bārs, utt. Izvēloties visas šīs ekstras, ir jārēķinās ar papildus izdevumiem, jo standarta viesnīcu biznesa shēma ir pārdot numuru par zemāku cenu, lai pēc tam klients atstātu savu naudu citos viesnīcu pakalpojumos. Plānojot savu ceļojumu ar nakšņošanu viesnīcā, rēķinies, ka viesnīcas izdevumi, iespējams, pieaugs, izvēloties mini bāru, uzkodas, kādu īpašu TV kanālu vai jeb ko citu no augstāk minētā. Jo vairāk no sava ceļojuma laika atvēlēsi viesnīcai, jo lielāks būs gala rēķins par nakšņošanu. Tieši tāpēc viesnīca ir lielisks risinājums biznesa komandējumiem vai diviem ceļotājiem ar aizplānotu atvaļinājuma kalendāru, kad ēdienreizes ir paredzētas ārpus viesnīcas un nakšņošana viesnīcā tiešām ir tikai nakšņošana. Tāpat arī gadījumos, kad ceļojumā serviss ir svarīgāks par tam atvēlēto budžetu, kā tas ir atpūtā SPA kūrortos, izvēlies viesnīcu un attiecīgi Booking.com.

Izvēloties naktsmājas caur Booking.com, priekšrocības ir:

 • Plašs standarta viesnīcu klāsts;
 • Saprotami un ērti atlases filtri;
 • Uzticamība – viesnīcas nav ieinteresētas likt maldinošu vai nepatiesu informāciju;
 • Iepriekš paredzams apkalpošanas serviss;
 • Iespēja norēķināties gan ar priekšapmaksu, gan pēcapmaksu;
 • Viesnīcas pievieno daudz bildes, kas ļauj uzskatāmi redzēt, kādā numuriņā būs iespēja palikt pa nakti;
 • Plaša informācija par papildus izklaides iespējām viesnīcā un nereti arī pilsētā;
 • Plašs istabiņu klāsts – pāriem, ģimenēm ar bērniem, ar mājdzīvniekiem, smēķētājiem, nesmēķētājiem, utt.
 • Uzskaitītas visas izvēlētajā viesnīcā pieejamās ekstras;
 • Bieži vien var “noķert” īpaši izdevīgas akcijas.

Kādas ir Airbnb priekšrocības?

Naktsmāju rezervēšanas platforma Airbnb oriģināli tika veidota apartamentu segmentam, uzrunājot tos ceļotājus, kuriem ceļojums ir kas vairāk par nakšņošanu viesnīcā un zvilnēšanu pie baseina. Tiem, kuri labprātāk iepazīst vietas un cilvēkus, dodas iepazīt dabu un vietējo kultūru. Tiem, kuri naktsmājās uzturas maz un tāpēc par to vēlas maksāt maz. Arī tagad šajā lapā tu neatradīsi lielo brendu 4 un 5 zvaigžņu viesnīcas, tā vietā Aibnb piedāvājot ceļotājiem dzīvokļus, apartamentus, boutique viesnīcas vai brīvās istabas pie kāda cita.

Apartamenta viesnīca Airbnb mājas lapā ir izdalīta atsevišķi: tā ir kā hibrīds, kas apvieno visus viesnīcas un apartamentu nakšņošanas plusus. Klients iegūst diennakts personāla servisu, ātru apkalpošanu, papildus ekstras (mini bāru, apkalpošanu numuriņā, uzkopšanu, utt.), virtuvi un papildus telpas vairāk cilvēku izmitināšanai par to nepārmaksājot.

Airbnb ir lieliska opciju ģimeņu un draugu pulku budžetam, jo bieži vien nakšņošanas vietā ir pieejama aprīkota virtuve ar visu ēdiena pagatavošanai, kā arī saimniecības lietas (veļas mašīna, kafijas automāts, ledusskapis, utt.). Izmantojot uz vietas esošo, var ieekonomēt arī uz ēšanas rēķina, ēdienu pagatavojot turpat uz vietas naktsmājās, nevis ejot uz kafejnīcām vai restorāniem. Došanās uz vietējo veikalu pēc lokāmiem dārzeņiem, augļiem, dzērieniem, konditorejas izstrādājumiem un citiem pārtikas produktiem ir vēl viens veids, kā iepazīt kultūru. Pluss, šāda nakšņošanas vieta parasti ir lielāka kā standarta divvietīgs viesnīcas numurs, bieži vien ietverot arī dzīvojamo zonu ar dīvānu, uz kura var kādu izguldīt, dārzu, terasi, rotaļu laukumu vai pat privātu baseinu un tamlīdzīgas opcijas. Katrs piedāvājums Airbnb ir unikāls, tāpēc jārēķinās, ka īstās nakšņošanas vietas atrašanai būs nepieciešams atvēlēt vairāk laika un veikt nedaudz rūpīgāku izpēti, atverot profilus, lasot to aprakstus un arī cilvēku atsauksmes. Parasti arī naktsmāju piedāvātāji ir fiziskas personas, tāpēc viņi ir vairāk ieinteresēti atbildēt uz taviem jautājumiem sarakstēs vai piešķirt tev kādu atlaidi, ja izvēlēsies palikt viņa naktsmītnē.

Būtisks rezervēšanas platformas mīnuss ir tāds, ka cilvēks, iegādājoties naktsmītni, maksā Airbnb, nevis pa tiešo izmitināšanas vietai. Biznesa viesiem tas var radīt problēmas iegūt rēķinu ar rekvizītiem, jo šāds rēķins nāks no Airbnb, kas ir laikietilpīgāk. Tajā pašā laikā šajā platformā iegādātā naktsmītne var būt lētāka kā Booking.com, jo Airbnb kā starpnieks iekasē krietni mazāku pakalpojuma komisiju.

Tātad, pasūtot apartamentus Airbnb, plusi ir:

 • Papildus ērtības un plašāka izmitināšanas platība;
 • Iespēja izmitināt vienā apartamentā vairāk cilvēku;
 • Iespēja ieekonomēt budžetu uz ēdienreižu rēķina, gatavojot maltīti uz vietas;
 • Komunikācija ar apartamentu īpašnieku, kas ir ieinteresēts iegūt tevi kā klientu;
 • Pieejami ļoti daudz budžeta varianti;
 • Autentiska, īpaša ceļojuma pieredze, kas rodas dzīvojot kādas citas valsts parasta cilvēka miteklī.

Kas tad ir labāks – Booking.com vai Airbnb?

Cilvēki ir dažādi un tikpat dažādi ir to viedokļi. Intraverti dos priekšroku booking.com, kurā ar pāris pogas klikšķiem bez komunikācijas var rezervēt viesnīcu vai citu sev vēlamu naktsmītni. Ātri un bez liekiem jautājumiem. Komunikācijas ziņā atvērtākie, iespējams, labprātāk izvēlēsies Airbnb, kas ir ne tikai naktsmāju rezervēšanas platforma, bet arī iespēja iepazīties ar citiem tikpat komunicēt gribošiem cilvēkiem no visdažādākajām valstīm.

Liela daļa dzīvokļu un apartamenta viesnīcu ir atrodama kā vienā, tā otrā platformā, tādējādi mērķējot uz abām šīm cilvēku grupām. Ja tavs mērķis ir viesnīca, tad droši izmanto Booking.com pakalpojumu. Atrast īsto vietu Airbnb platformā ir nedaudz laikietilpīgāk, bet tas ir to vērts. Mūsu ieteikums ir, pirms naktsmājas rezervācijas, ielūkoties abās vietnēs. Šādi atradīsi vislabāko piedāvājumu.

Ļoti noderīgs ieteikums ceļojuma plānotājiem!

Šī raksta tapšanā mums ļoti palīdzēja Jeļena Baranova, kura pārstāv “RIGAAPARTMENT” apartamentu viesnīcas tīklu Rīgā, tāpēc atļāvāmies viņai pajautāt, kā tad viņa pati meklē naktsmītnes saviem ceļojumiem? Viņas atbilde: “Manuprāt, vislabāk izmitināšanu ir meklēt internetā. Piemēram, Google meklētājā ierakstīt vietu, uz kuru dosies, ja, protams, zini konkrētu lokāciju un izmitināšanas tipu, ko vēlies izmantot. Google uzreiz piedāvās dažādas izdevīgas opcijas ne tikai no Booking.com vai Airbnb, bet arī citām interneta lapām, izanalizējot kopumā cenas, atsauksmes un tavas personiskās vēlmes. Saņemot šādu piedāvājumu, noteikti der atvērt atsevišķi vaļā arī konkrētās izmitināšanas vietas mājas lapu bez starpnieku kanāliem un izpētīt gan cenas, gan izmitināšanas pilno vērtību. Šādi var “noķert” tiešām labas akcijas un piedāvājumus!”

Pixabay.com/

Pixabay.com/

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Similar news

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas