You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Matu problēmas pavasarī: matu izkrišana, sausa vai taukaina galvas āda, blaugznas

Foto: Tim Mossholder, Pexels.com

Foto: Tim Mossholder, Pexels.com

Nu, kad pavasara saulīte spīd arvien biežāk, esi ievērojusi, ka mati zaudējuši savu dabisko spožumu, kļuvuši trausli un krīt ārā vairāk nekā ierasts? Nesatraucies, tu neesi vienīgā! Novājināti, grūti ķemmējami mati, blaugznas, sausa un taukaina galvas āda, kā arī pastiprināta matu izkrišana ir bieži novērotas matu problēmas, ar kurām ik pavasari sastopas tūkstošiem sieviešu. Par to, kā atgūt matu dabisko spožumu un uzlabot galvas ādas veselību, lai uzplauktu šajā pavasarī, konsultē skaistumkopšanas veikala Multilukss konsultante.

Kāpēc mati pavasarī kļūst vāji?

Matu izkrišana pavasarī ir dabiska un normāla parādība, kas galvenokārt skaidrojama ar sezonas maiņu. Pavasarī mūsu organisms un mati ir noilgojušies pēc saules un vitamīniem. Ziemas perioda pazeminātā gaisa temperatūra, iekštelpu sausais gaiss, apkure, ilgstošā cepures valkāšana, kā arī saules un vitamīnu trūkums kopumā novājina matus. Matu izkrišana pavasara sezonā ir daļa no matu folikulu attīstības cikla un tā parasti ilgts 5-7 nedēļas. Katrs mata folikuls savā dzīves ciklā iziet 3 fāzes. Tieši pavasarī organismā palielinās estrogēna līmenis, kas dod stimulu matu atjaunošanas procesam, kā rezultātā daļa veco matu izkrīt, bet jaunie mati ataugt biezāki un stiprāki.

Kā kopt matus pavasarī?

Šajā pārmaiņu periodā matiem nepieciešams īpašs atbalsts – sabalansēts uzturs, vitamīni, minerālvielas un atbilstoša kopšana. Veselīgiem matiem vajadzīgi C, D, E un B grupas vitamīni, omega-3 un omega-6 taukskābes un tādas minerālvielas kā dzelzs, magnijs, cinks, jods, mangāns, varš, hroms un selēns. Šīs uzturvielas veicina asins cirkulāciju galvas ādā, palīdz atjaunot sausus un novājinātus matus, kā arī palīdz novērst ādas sausumu un blaugznu veidošanos. Atkarībā no matu un galvas ādas stāvokļa papildus sabalansētam uzturam ieteicams veikt dažādus profilaktiskus pasākumus pret matu izkrišanu un izvēlēties pavasarim piemērotu matu kopšanas režīmu.

Pirmais solis – rūpes par galvas ādu

Attīrīta galvas āda ir viens no svarīgākajiem stipru un veselīgu matu priekšnosacījumiem. Sviedru un skābekļa trūkuma kombinācija gada aukstajos mēnešos palielina nepieciešamību pēc kvalitatīvas galvas ādas attīrīšanas. Cietā ūdens nogulsnes, netīrumu, tauku un sviedru, matu ieveidošanas līdzekļu uzkrāšanās galvas ādā ar laiku nosprosto matu folikulus, kas var kavēt matu augšanu, radīt taukainas galvas ādas sajūtu un veicināt blaugznu veidošanos un matu izkrišanu. Lai novērstu blaugznošanos, ir nepieciešams izvēlēties galvas ādai piemerotus produktus, kā arī 1–2 reizes nedēļā maigi attīrītu galvas ādu ar galvas ādas tipam atbilstošu galvas ādas skrubi. Multilukss piedāvājumā ir dažādi galvas ādas skrubji un dziļi attīroši šampūni, kas palīdzēs rūpīgi attīrīt un kopt galvas ādu un matus.

Matu attīrīšana un stiprināšana

Dažkārt pēc ziemas mati maina savu tipu un tādēļ ierastā šampūna lietošana var nebūt piemērotākā izvēle pašreizējām matu vajadzībām. Pavasarī matiem piemērotāks ir šampūns, kura sastāvā ir retinols, E, C un B grupas vitamīni, kā arī pantenols un spēcīgas matus stimulējošas un stiprinošas sastāvdaļas. Viens no efektīvākajiem un iecienītākajiem dabīgajiem matu sakņu stiprināšanas līdzekļiem, kas ir daudzu šampūnu un balzāmu sastāvā ir dadzis. Šī auga eļļai piemīt spēja pastiprināt matu sakņu darbību, stimulēt asinsriti, barības vielu piegādi, šūnu atjaunošanos un keratīna sintēzi, kas padara dadzi par ļoti piemērotu izvēli matu kopšanai pavasara sezonā. Papildus matu sakņu stiprināšanai var izmantot balzāmus un serumus, kuru sastāvā ir nātre, rīcineļļa un rozmarīns, kas stimulē matu augšanu un aizkavē matu izkrišanu.

Matu atjaunošana

Ja mati pastiprināti izkrīt, ir novājināti, nespodri vai blāvi, nepieciešami spēcīgāki līdzekļi, kas spēj iedarboties uz mata sīpoliņu. Šo produktu sastāvā ir aminoskābes, peptīdi, proteīni un asinsvadus paplašinoši komponenti, kas atjauno matu dabīgo augšanu un matu atveseļošanos. Stipri bojātu matu gadījumā, kursa veidā ieteicams lietot atbilstošu matu masku vai matu eļļu, klājot to uz matu galiem, lai neveicinātu taukošanos pie matu saknēm, pēc tam matus mazgājot ar dziļi attīrošu šampūnu.

Multilukss e-veikalā pieejams ļoti plašs matu kopšanas produktu klāsts, kā arī daudzi citi specializēti produkti, kas palīdzēs atgūt matu dabīgo izskatu un veselību pavasara sezonā. Ieskaties, izvēlies un uzplauksti kopā ar pavasari!

Foto: Tim Mossholder, Pexels.com

Foto: Tim Mossholder, Pexels.com

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Similar news

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas