You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

NMPD mediķi aicina maratona dalībniekus novērtēt savu veselību un gatavību skrējienam

Foto: Edijs Pālens/LETA

Foto: Edijs Pālens/LETA

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi visus sportistus un skriešanas entuziastus, kas nedēļas nogalē, 6. un 7.maijā, piedalīsies "Rimi" Rīgas maratonā, aicina nopietni izvērtēt savas spējas, spēkus un veselību iecerētās distances veikšanai, informēja NMPD.

Garo distanču skriešana ir viens no grūtākajiem izturības sporta veidiem, un slodzes laikā notiek liels enerģijas patēriņš. Tādēļ, ja dalībniekam pēdējā laikā bijusi kāda saslimšana vai trauma, NMPD aicina rūpīgi pārdomāt dalību skrējienā. Iespējams, organisms vēl nav atguvies, tāpēc par gatavību skriet konsultējies ar savu ārstu.

Vismaz pāris dienas pirms skrējiena dalībnieki aicināti parūpēties par mierīgāku režīmu, labu miegu un atpūtu. NMPD norāda - "ja skriesi pēc nakts ballītes un nesagatavojies, riskē maratona noslēgumu pavadīt slimnīcā".

Skrējiena rītā ieteicams izpildīt īsu veselības testu, atbildot uz vairākiem jautājumiem, piemēram, vai nav paaugstināta ķermeņa temperatūra, saaukstēšanās simptomu, vai nav jūtams nogurums, vai naktī ir sanācis pietiekami izgulēties, vai ir sanācis uzņemt pietiekami šķidrumu un lietot pareizu uzturu, vai kas nesāp. Tests pieejams "Rimi" Rīgas maratona mājaslapā "https://rimirigamarathon.com/lv/esi-vesels/"/

Pirms starta numura otrajā pusē dalībniekiem vai pilngadīgajai personai, kura ir pieteikusi nepilngadīgo, jāaizpilda informācija ar dalībnieka veselības stāvokļa datiem. Norādītā informācija būtiski atvieglos mediķu darbu, ja dalībniekam būs nepieciešama palīdzība.

NMPD mediķi norāda, ka skrējiena laikā ir būtiski nepieļaut slāpju rašanos, tādēļ trasē ieteicams izmantot ūdens paņemšanas punktus, lai padzertos. Tas novērsīs dehidratāciju jeb organisma atūdeņošanos.

Ja skrējiena laikā tomēr nav laba pašsajūta, NMPD mediķi aicina nemēģināt "par katru cenu" sasniegt finišu. Tā vietā ieteicams ieklausīties savās sajūtās un laikus iet malā, lai atveldzētos un atpūstos. Nekavējoties jāpārtrauc skriet un jāvēršas pie mediķiem, ja trasē parādās nespēks, vājums, galvas reibšana, redzes miglošanās, līdzsvara traucējumi, galvassāpes, spiedoša sajūtu krūtīs, elpas trūkums.

"Klausi trases malā esošos veselības uzraugos, ja viņi tev iesaka pārtraukt skriešanu," uzsver mediķi.

Maratona laikā mediķi dežurēs vairākās vietās. Uz vietas atradīsies sešas NMPD brigādes, tajā skaitā reanimācijas brigāde. Medicīnisko palīdzību varēs saņemt arī pirmās palīdzības postenī un NMPD mediķu teltī, kas atradīsies finiša zonā.

Savukārt pie ūdens ņemšanas vietām dežurēs un līdzi skrējējiem trasē ar velosipēdiem dosies brīvprātīgie - topošie mediķi, kuri vēros skrējējus, lai savlaicīgi pamanītu tos, kam, iespējams, nepieciešama atpūta, atveldzēšanās vai mediķu palīdzība.

Maratons Rīgā notiek kopš 1991.gada. Savukārt 33. "Rimi" Rīgas maratons norisināsies 6.-7.maijā.


Foto: Edijs Pālens/LETA

Foto: Edijs Pālens/LETA

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Similar advices

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas