You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Par pasaules čempioniem kļūst Kanādas hokejisti

Kanādas vīriešu hokeja izlase svētdien Tamperē svinēja uzvaru pasaules čempionātā.

Kanāda finālā ar 5:2 (1:1, 1:1, 3:0) apspēlēja Vāciju.

Vācija astotajā minūtē izvirzījās vadībā pēc Jona Peterkas metiena no kreisā iemetiena apļa, bet 11.minūtē pretuzbrukumā Kanāda rezultātu izlīdzināja, pēc Peitona Krebsa piespēles tukšā vārtu stūrī ripu iemetot Semjuelam Blē.

34.minūtē Vācija vēlreiz izvirzījās vadībā. Pēc Morica Zeidera un Maksimiliāna Kastnera piespēlēm no zonas vidus vārtus guva Daniels Fišbūhs, ripai pārlecot pār vārtsarga Semjuela Montembū kājsargu un ielecot vārtu kreisajā apakšējā stūrī.

Tāpat kā pirmajā periodā nepagāja ne četras minūtes, kad rezultāts tika izlīdzināts. Kanāda ieguva vairākumu un pēc Peitona Krebsa piespēles vārtu virzienā no zonas kreisās puses ripu ar nūjas neērto pusi vārtu labajā stūrī ielaboja Losons Krauss - 2:2.

45.minūtē vārtsarga Matiasa Nīderbergera un aizsarga nesaprašanos savu vārtu priekšā izmantoja Blē, no šaura leņķa ar nūjas neērto pusi iemetot ripu vārtu kreisajā stūrī.

Nepilnu minūti vēlāk Milans Lučičs trāpīja pa Vācijas vārtu stabu.

52.minūtē pretuzbrukumā Tailers Tofoli panāca 4:2, no kreisās puses iemetiena apļa trāpot vārtsargam starp kājsargiem, bet, kad Vācija 57.minūtē nomainīja Nīderbergeru pret sesto laukuma spēlētāju, vācieši vēlreiz nesapratās un kļūdījās uz preitnieku zilās līnijas, Skotam Lātonam raidot ripu tukšos vārtos.

Jau ziņots, ka cīņā par bronzas medaļām Latvija pagarinājumā ar 4:3 (2:2, 0:0, 1:1, 1:0) pieveica ASV valstsvienību.

Sestdien pusfinālā Latvija ar 2:4 zaudēja Kanādai, bet ASV papildlaikā ar 3:4 piekāpās Vācijai.

Elites divīziju pameta Slovēnija un Ungārija, kuru vietā nākamgad 16 labāko komandu vidū spēlēs Polija un Lielbritānija.

Pērn pasaules meistarsacīkstēs triumfēja somi, kuri izšķirošajā mačā bija pārāki par Kanādu.

Pasaules čempionātu kopīgi rīko Somijas pilsēta Tampere un Rīga.